Renault Captur makyajlandı

Avrupa’da B Segmenti Crossover modelleri arasında satış lideri olan Renault Captur, önümüzdeki hafta başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarı öncesi makyajlandı. Genel anlamda aracın daha keskin görünmesi için yapıldığı anlaşılan bu operasyonda motor seçenekleri konusunda herhangi bir açıklama şimdilik bulunmuyor. 

Genel anlamda hafif ama etkili bir makyaj operasyonuna uğrayan Renault Captur’un ön görünümü en fazla değişime uğrayan kısım olmasıyla dikkat çekiyor. Farların dış tasarımında bir değişiklik olmamasına rağmen iç tasarımındaki değişim oldukça kayda değer. Ayrıca farların içindeki çizgi şeklindeki hattı panjur üstünde takip eden bir de krom çıta bulunuyor. Tamponun üst kısmı ise genel hatlarını koruyor ancak alt kısmı tamamen değişmiş ve plakalık da alt kısmından panjur ile tampon arasındaki bölgeye taşınmış. Plakanın eski yerine de gümüş renkli büyük bir dekoratif muhafaza gelmiş.

Bu arada sis farlarının çevresinde yer alan gümüş renkli çıtaların hem formu değişmiş hem de miktarı azalmış. Tamponun sağ altında yer alan ve sonradan takılmış gibi duran led farlar ise artık ana aydınlatma grubu içinde yer alıyor. Kısacası yapılan küçük ama etkili dokunuşlar sayesinde modelin ön görünümü hem daha keskin hem de daha modern bir görünüme kavuşmuş denilebilir.

Solda makyajlı Renault Captur
Aracın arka tasarımı ise öne göre daha az değişiklik barındırıyor. Aynen önde olduğu gibi arka stopların da iç tasarımı değişirken, tampon altında yer alan gümüş renkli dekoratif muhafaza arka görünümün daha zengin olmasına katkıda bulunuyor. Tamponun sağ altında her iki tarafta bulunan kedi gözü aydınlatmalar ise artık daha küçük bir yapıya sahip gibi görünüyor. 
Solda makyajlı Renault Captur
Kokpit fotoğrafları henüz yayınlanmayan modelin en dikkat çekici noktalarından bir tanesi olan dışta ve içte renk kombinasyonları ise makyajla beraber daha da fazlalaşmış. Dışta 30 ve içte de 6 farklı renk kombinasyonu sayesinde aracı alacak kişiler kendilerine özel ve farklı bir aracı rahatlıkla ortaya çıkartabiliyorlar. Kullanılacak motor ve şanzıman seçenekleri ise henüz açıklanmadı ancak mevcut modelde kullanılan seçeneklerin aynen kullanılacağını tahmin ediyoruz. En son olarak modelin fiyatında büyük bir değişiklik olmasını beklemiyoruz ve büyük ihtimalle yaz aylarında ülkemizde satılmaya başlanacaktır.