Renault 12 | Tozlu Garaj | 20 yılın ardından ilk marş

0
37
renault 12 tozlu garaj
renault 12 tozlu garaj

Artık bir marka haline gelen Tozlu Garaj’da bugüne kadar çok farklı içerikler yayınladık. İlk olarak Mercedes W201 kasa 190D ve W124 kasa 200D araçları yaklaşık 19 yılın ardından çalıştırmayı denedik ve bu videoda Tozlu Garaj sizlerde büyük bir merak uyandırdı. Daha sonra gelen istek üzerine 100 aracın yer aldığı garajı gezdik ve sizlere tanıttık. Daha sonra ise garajdaki diğer araçları, tozlu ve o perişan halleri ile sizlere tek tek tanıttık. Sonrasında da bazılarını temizleyip, olabilecek en iyi hallerine getirmeye gayret ettik. 1964 Chevrolet Belair, Opel Omega ve Mazda 626 gibi araçları tertemiz yaptık. Bu sayede güzel ve renkli bir seri haline geldi ve yayınlarımız da bu serimizde aynen devam ediyor. Diğer taraftan bu güne kadar dışarıda yer alan herhangi bir aracı sizlere tanıtmadık. Diğer taraftan, garajın dışında yer alan araçlardan belki de en harap durumdaki kırmızı Renault 12 gibi görünüyor.

Renault 12 – Tozlu Garaj videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Bugünkü yayınımızda; 20 yıldır dışarıda bırakılan bu aracı detaylı bir şekilde inceleyip bir de motorunu çalıştırmayı deneyeceğiz. Ülkemiz otomobil tarihinde önemli bir yere sahip olan ve en az Tofaş Kuş Serisi kadar bilinen ve sevilen bu aracı uyandırmaya çalışacağız. 20 yıl sonra ilk kez marşına basacağımız aracın çalışıp çalışmayacağını da hep beraber göreceğiz. Tabi çalıştırmayı denerken oldukça fazla uğraştığımızı da belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca iyi de toz yuttuk. 🙂

Diğer taraftan, bu serinin ilk bölümlerinden olan “100 Araçlık Tozlu Garaj’ı Geziyoruz” videomuzda, tanıtıma başladığımız noktada bu araç da yer alıyordu. Dikkatli izleyicilerimiz yeni yayınladığımız bölümde aracın lastiklerinin şişik olduğunu görebilirler. Ancak bahsi geçen gezi videosunda, yani yaklaşık 1.5 yıl önceki videoda lastikler tamamen sönük halde yer alıyor. Lastikleri şişirmemizin nedeni ise, aynı bölmede yer alan diğer araçların yerlerinin değiştirilmesi diyebiliriz. O araçları yerlerinden çıkartabilmek için Renault 12’nin lastiklerini şişirmek zorunda kaldık. Böylece rahat bir şekilde itilebildi. İzleyicilerin bu tip bir detayı kaçırmayacağını düşünerek açıklama yapma gereği duyduk. Umarız bol tozlu videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.