Yeni Seat Leon için yeni fotoğraflar paylaşıldı

0
7
Yeni Seat Leon

Tanıtımının üzerinden geçen iki aylık zaman diliminin ardından yeni Seat Leon ile ilgili zengin görsel detaylar tekrar karşımızda.

2020 yılının ilk önemli tanıtımlarından birisi olarak karşımıza ocak ayında çıkarılan İyeni Seat Leon, meraklılarının ilgisini çekmeyi başardı. Tasarımsal çizgileri Tarraco ile büyük oranda benzerlik gösteren ve kendinden sonra gelecek diğer modellerden de ipuçları taşıyan yeni jenerasyon Volkswagen Golf, Audi A3 ve Skoda Octavia‘da kullanılan MQB Evo platformu üzerine geliştirildi. 2020 model yılıyla birlikte artık dördüncü jenerasyonuna kavuşan Leon’un teknik detaylarını süreç içerisinde detaylı şekilde paylaşan Seat, bu kez görsel çeşitliliği artırarak ilgiyi üzerinde tutmaya çalışıyor. İspanyol üreticinin resmi kaynakları üzerinden paylaştığı fotoğraflar bunun son örneği.

Yeni Seat Leon teknik özellikleri

Fotoğraf havuzunda yüzmeden önce yeni Leon ile ilgili satır başlarına tekrar yakından bakmakta fayda var. Dördüncü jenerasyon tasarımı kadar ebatlarıyla da bir önceki nesilden ayrılıyor. 4.368 milimetre uzunluğa, 1.800 milimetre genişliğe, 1.456 milimetre yüksekliğe ve 2.686 milimetre aks mesafesine sahip olan yeni Leon özellikle uzunluk ve aks mesafesinde hatırı sayılır oranda ileriye taşındı. Bunun en büyük farkını ise aracın iç yaşam alanında göreceğiz. Kullanım alanındaki genişleme kadar 10,25 inçlik dijital sürücü ve 10 inçlik multimedya ekran da kullanıcı deneyiminde fark yaratacak. Seat, kullandığı yeni malzemelerle de kalite bazında aracı biraz daha hissiyat olarak yukarıda konumlandırdığını da özellikle belirtti.


Yeni Leon’un motor seçenekleri içerisinde beraberinde ilki getiren hibriti görmek oldukça önemli. Giriş seviyesinde 1.0 litrelik üç silindirli seçenekle gelen yeni model 90 ve 110 PS’lik iki seçenekle tercih edilebilecek. 1,5 litrelik benzinli ise 130 ve 150 PS ile geliyor. Deneyim konusunda en büyük farkı yaratacak hibrit versiyonda 1,4 litrelik benzinli ile elektrik motoru karşımıza çıkıyor. Kombinasyonda 200 PS civarında güce sahip olan bu pakette 60 kilometreye kadar saf elektrikli sürüş menzilini yakalamak da mümkün olacak. Dizeli tercih etmek isteyenler ise 2.0 litrelik üniteyi 115 ve 150 PS üzerinden satın alabilecek.