Gündelik Mercedes 250D W124 kullanmak | Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

0
305
mercedes 250d w124
mercedes 250d w124

Mercedes temalı videolar kanalımızda ciddi bir yere sahipken, Mercedes’in farklı model ve kasa kodları arasında en fazla yere sahip araç şüphesiz W124 kasa. 80’lerin sonu ve 90’lı yılların ortasına kadar E segmentini kasıp kavuran W124 kasa Mercedes’ler, sahip oldukları konfor ve çok geniş motor yelpazesi ile dikkat çektiler. Sedan, Coupe ve Station kasa tiplerinin yanında Cabriolet kasa tipine bile sahip olmasıyla geniş kitlelere ulaşabildi. Ülkemizde de önemli bir yere sahip olan bu kasa, gündelik olarak birçok kişi tarafından hala tercih ediliyor. İşte biz de bugün; gündelik olarak Mercedes 250D W124 kullanmak temalı bir içeriği sizlere sunuyoruz.

Gündelik Mercedes 250D W124 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Hatırlanacak olursa bu serimizde daha önce; Mercedes W140 S320L ve 3.jenerasyon Jeep Grand Cherokee gibi araçlara yer vermiştik. Bu serimizin 3.aracı ise Mercedes 250D W124 modeli oldu. Serimiz ise tüm hızıyla aynen devam edecek. Bu ve benzeri uygun fiyatlı ama güvenli ve lüks araçları sizlere tanıtmaya devam edeceğiz. Gündelik olarak böyle bir aracın kullanılmasıyla; ne gibi yakıt tüketimi elde edildiğini, ne gibi kronik sorunlara sahip olduğunu, hangi motor tipinin daha makbul olduğunu, genel bakım masraflarının ne kadar olduğu, bu ve benzeri birçok farklı konuyu sizlere araç sahiplerinin tecrübeleriyle aktarmaya gayret edeceğiz.

Gündelik serimizin konuğu Mercedes ise az bulunur W124 kasa versiyonlarından bir tanesi olmasıyla öne çıkıyor. Araç hem 250D hem de Touring yani Station Wagon kasa tipine sahip. Üstelik çok da temiz ve bu derece iyi durumda olanını bulmak da kolay değil. Araç sahibi Fuat Süslü ise; kalabalık bir Facebook Grubu olan CLASSİC MERCEDES kurucusu ve geçmişten günümüz kadar birçok farklı Mercedes modelini kullanmış olmasıyla dikkat çekiyor. Hatta Mercedes içerisinde doğmuşcasına anıları var da denilebilir. Üstelik bu sevdası kendisine babasından geçmiş. Bu sayede hem böyle Mercedes sevdalısı bir insandan anılarını dinleyeceğiz, hem de sahip olduğu Mercedes 250D W124 aracın inceliklerini kendisinden detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.