Fiat Albea 1.3 Multijet | 704.000km | KM Canavarları

0
1516
Fiat albea 1.3 multijet
Fiat albea 1.3 multijet

Geçtiğimiz günlerde 2 farklı video ile sizlere tanıttığımız KM Cimrileri serimiz büyük ilgi gördü. Bazı takipçilerimiz ise bu serinin KM Canavarları serisi yerine geldiğini düşündüler. Ancak böyle bir durum yok. KM Canavarları da farklı bir seri olarak hayatına devam ediyor. Daha önceden birçok farklı marka ve modeli tanıttığımız serimizde, bu sefer taksi olarak yıllarca yaygın bir şekilde kullanılan Fiat Albea 1.3 Multijet modeli ile birlikteyiz.

Fiat Albea 1.3 Multijet videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Bu araç; basitliği, sorunsuzluğu, ucuzluğu ve işletmesinin düşük maliyetli olması nedeniyle ülkemiz açısından ideal bir taksi aracı olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca parça maliyetlerinin düşük olması da bu tercihte önemli bir role sahip.

Testimize konuk olan 2011 model Fiat Albea 1.3 Multijet 704.000km’de ve genç takipçimiz Berkant tarafından günlük işlerinde kullanılıyor. Ayrıca öğrenci de olan kendisi, adeta bir taksicinin dikkat edeceği kriterlere göre araç seçimini yapmış. Düşük bir bütçeye sahip olması nedeniyle tabir-i caiz ise “Öğrenci Arabası” arayan Berkant, taksici gibi düşünerek üst paragrafta belirttiğimiz kriterlere özenle dikkat etmiş.

Bu arada Berkant’ın yılda yaklaşık 50.000km yapması, bu aracı çok iyi tanımasına olanak vermiş. Bu sayede biz de Fiat Albea 1.3 Multijet aracın gerçekte ne kadar yakıt tükettiğini, kronik arızalarını, yıllık vergisini ve diğer merak edilen her detayını sizlerle paylaşma olanağına sahip olacağız.

Tabi yaptığımız mini bir analiz de video içerisinde mevcut. Yüksek km değerine sahip bir B segment Sedan olması, üstelik bir de ekonomik gözetilerek Türkiye’de üretilen bir araç olması nedeniyle, fiyatı da birçok kişinin ulaşabileceği seviyelerde olmasıyla dikkat çekiyor. Ayağını yerden kesmek isteyen dar gelirli aile ve öğrenciler için gerçekten de ülkemiz şartlarında fayda sağlayabiliyor. Bu nedenle de birçok kişinin radarına takılmış bir araç olmasıyla öne çıkıyor.

Berkant ile yaptığımız sohbette Fiat Albea 1.3 Multijet hakkında merak edilen konuların büyük bir kısmına değindiğimizi düşünüyoruz. Ayağını yerden kesmek isteyen, düşük bütçeye sahip veya bir otomobile çok fazla bütçe ayırmak istemeyen kişiler için de önemli bir video olduğunu düşünüyoruz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.