VW Scirocco 1.4TSi 160hp | Ya Sev ya Nefret Et listesinin başı o mu?

0
2267
vw scirocco 1.4tsi
vw scirocco 1.4tsi

Gündelik serimizde daha önce Mercedes modellerine ağırlık vermiş olsak da, farklı markalar ile de bu seriyi devam ettirmek istiyoruz. Hatta 3. jenerasyon Jeep Grand Cherokee ile de bu doğrultuda bir yayınımız olmuştu. Şimdi ise bu tip araçlardan çok ama çok farklı bir model ile birlikteyiz. VW Scirocco.

VW Scirocco videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Birçok insanın adeta aşık olduğu, diğer taraftan bir o kadarının tam anlamıyla nefret ettiği VW Scirocco, ayrıca bazı versiyonlarında yaşattığı kronik sorunları ile de sahiplerini bezdirdi. Tüm bunların yanında bazı Scirocco sahiplerinin gereksiz davranışları da, bu araca olan nefreti net bir şekilde körükledi. Biz de bu konunun nedenlerini, takipçimiz, araç sahibi Orhan ile detaylı bir şekilde konuşacağız.

Her ne kadar kendisi aracı haftanın tüm günleri faal bir şekilde kullanıyor olmasa da, en azından haftasonları ve tatillerde kullanıyor olması araç ile ilgili birçok farklı bilgiyi bize aktarmasına olanak sağlayacak. Ayrıca Orhan’ın sadece kendi aracı ile ilgili değil, parçası olduğu bir VW Scirocco grubu sayesinde başka araçlar konusunda da detaylı bilgileri var. Tümünü de bizlerle paylaştı.

VW Scirocco’nun sabıkalı olduğu bazı motor versiyonları hakkında bilgi vermesinin yanında, bu araçlarda karşılaşılan bir önemli problem olan DSG konusunda da düşüncelerini eksiksiz bir şekilde aktardı. Bu sayede Scirocco konusunda bilgi edinmek isteyen bir kişi videomuzu referans alabilecek.

Tabi gündelik serimizde VW Scirocco test edip tüketim, MTV, servis ve diğer masraflar konusunda da konuşmamak olmaz. 33.000km boyunca elde ettiği tecrübeleri bize aktaran Orhan, aracın masraflar tarafında da birçok farklı bilgiye ulaşmamızı sağladı.

Sohbetimiz sırasında Orhan’ın ilginç bazı anılarına da tanık olduk. VW Scirocco modeline olan önyargı nedeniyle trafikte birçok farklı anısı bulunan takipçimizin bu nedenle başına bazı ilginç olaylar gelmiş. Kendisi tüm bu yaşadıklarını bize aktardı ve bizi güldürmeyi ve hayrete düşürmeyi başardı. Gerçekten de “Ya Sev Ya Nefret Et” tarzında bir araca sahip olmanın ne kadar ilginç bir şey olduğunu bu sayede kendisinden detaylı bir şekilde dinlemiş olduk. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.