2021 Peugeot 308 Roadtrip Edition; yeni model yılına sürpriz seri

0
65

2021 Peugeot 308 Roadtrip Edition, makyajlanan standart versiyonların ardından kullanıcılara sınırlı üretim adetlerle sunulacak.

2021 Peugeot 308 ailesi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen tanıtımla birlikte makyaj niteliğindeki değişimlerle karşımıza çıkarıldı. Yeni bir jenerasyona kavuşacağı ihtimalleri üzerinde durulurken ikinci kez makyajlanan hatcback ve station wagon versiyonları içerisindeki yeni nesil dijital kokpitle dikkat çekti. Fransız üretici bu duyurunun ardından sürpriz bir hamle daha yaparak Roadtrip adında özel bir serinin de tanıtımını yaptı. Allure donanım seviyesinin merkeze alındığı Bu versiyonda, sınırlı sayıda üretilerek hatchback ve SW gövde stillerinde sunuluyor.

Farklarıyla 2021 Peugeot 308 Roadtrip Edition

308’in yeni Vertigo Blue gövde rengiyle gelen özel versiyonda dış bölümdeki arasında ön çamurluklarda yer alan ‘Roadtrip’ rozetleri ve 16 inç jantlar öne çıkıyor. İçeride ise gri ve turuncu dikişli elmas tasarımlı Alcantara kumaş döşeme, ‘Roadtrip’ logolu ön koltuk etiketleri ve direksiyon simidi, kapı panelleri, alüminyum spor pedallar, kapı eşiklerindeki Peugeot logosu ve versiyona özel dikişli paspaslar yer alıyor. 2021 Peugeot 308 Roadtrip, biri benzinli diğeri dizel yakıtlı olmak üzere iki turboşarjlı motorla sipariş edilebiliyor. PureTech 130 1,2 litrelik üç silindirli benzinli, altı ileri manuel veya sekiz ileri otomatik vitesle sunulurken, dizel ayağında ise BlueHDi 130 1,5 litrelik dört silindirli geliyor. Her iki motor da her biri 130 PS üretiyor.