Makyajlanan Volkswagen Tiguan tanıtıldı; işte öne çıkan ilk parçalar

0
83
Yeni Volkswagen Tiguan

Uzun süren bekleyiş sona erdi. Kapsamlı bir makyajı beraberinde getire yeni Volkswagen Tiguan, özellikle R paketiyle çok daha çekici.

Bir süredir kamuflajlı fotoğrafları ve sızıntılarıyla gündemini oluşturmaya başlayan yeni Volkswagen Tiguan için devam etmekte olan karmaşa süreci sona erdi. Volkswagen’in en çok satan modellerinden birisi olan Tiguan’un yeni model yılıyla geçirdiği makyaj modernizasyonun ötesinde çok daha çekici bir yüzü karşımıza çıkarıyor. Resmi kaynaklardan ilk detayları bugün paylaşılan 2021 model yıllı Tiguan, R paketiyle birlikte hiç olmadığı kadar çekici hale gelmiş durumda. R ile birlikte sürece dahil edilen Hybrid paketi de yepyeni bir sürüş deneyimini getiriyor.

Volkswagen Tiguan yeniliklerinde ilk farkedilen parçalar

Tiguan üzerinde yapılan değişimlere dıştan baktığımızda ilk dikkat çeken ızgara ve ışıklandırma grupları oluyor. Versiyonlara göre değişmekle birlikte tampon ve difüröz gibi parçalarında da değişimlerin yer aldığı Tiguan’ın bu sayede çok daha tatminkar bir karaktere büründüğü aşikar. Özellikle R paketle birlikte aracın görünümü bambaşka bir noktaya taşınıyor. Arka bölümde yapılan değişimler ise nispeten daha sakin. Burada stop lambalarının tasarımı merkezinde hissedilen makyajın, yeni jant ve renk seçenekleriyle desteklendiğini görüyoruz. Makyajlı Tiguan’ın kokpitinde de yeni bir bilgi-eğlence sistemi bizleri karşılıyor. Modelde ayrıca 8 veya 10,25 inç ekrana sahip bir dijital gösterge paneli de bulunuyor. Direksiyon da yine Golf’te gördüğümüz parçalar arasında.

Tiguan’ın kaputunun altı ise zengin yelpazesiyle dikkat çekiyor. Avrupa pazarına gelmesi beklenmese de ailenin 2.0 litrelik benzinli motoru 184 PS güç ve 299 Nm torkla kullanıcılarına hizmet edecek. Standart olarak 8 kademeli DSG şanzımanın sunulduğu pakette 4×4 sistemi opsiyonel. Avrupa ve Türkiye pazarında ilgi görme potansiyeli olan yeni parça ise hibrit seçenek olacak. Yaklaşık 240 beygirlik bir güçle gelmesi beklenen bu modelin bir üst noktasında ise 315 beygirlik R paket kendisine yer bulacak. E