VW Santana | 25 yıl sonra yıkama ve ilk marş | Tozlu Garaj

0
78
vw santana tozlu garaj
vw santana tozlu garaj

Tozlu Garaj’ın en çok izlenen içerikleri şüphesiz ilk marş ve yıkama videoları. Birçok takipçimiz bize, garajda bulunan araçlarla ilgili mesaj atıyor ve “Şu aracı çıkartın, bunu yıkayın” şeklinde isteklerde bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda garajın lüks örneklerinden olan 4.6lt V8 motorlu P38 kasa Land Rover Range Rover HSE‘yi bulunduğu yerden çıkarmış ve yaklaşık 19 yıl sonra yıkama, bakım ve ilk marş işlemlerini uygulamıştık. Ayrıca ondan da önce 1988 model VW Passat‘ı incelemiş ve de yıkamıştık. Şimdi ise sıra, o VW Passat’ın yanında duran, aslında aynı araçlar olan VW Santana modeline geldi.

VW Santana yıkama ve ilk marş videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Yaklaşık 25 yıl önce Tozlu Garaj’a gelen 1984 model VW Santana, VW Passat ile garajın benzer yerlerinde duruyor olmasından gerek, adeta güvercin gübresine bulanmış bir halde. Metalik gümüş gri olmasının da etkisi ile koyu mavi VW Passat’a göre kirlerini daha iyi saklıyor olsa da, aslında her iki araç da aynı kirlilik derecesine sahip denilebilir. Dile kolay; tam 25 yılın kiri pisi ve hal böyle olunca da insan temizlik sonrası karşımıza nasıl bir şey çıkacak merak etmiyor değil. Bu videomuzda aracın pırıl pırıl halini de görme fırsatına kavuşacağız. Ancak aracın boyasının da oldukça ilginç bir halde olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Tabi yıkayıp tertemiz yapmamın yanında, nasıl ki VW Passat’ı çeyrek asrın ardından çalıştırdıysak, VW Santana modelini de çalıştırmayı deneyeceğiz. Bu sayede aracı hem tertemiz görmüş olacak, hem de motorunun ne durumda olduğunu görme şansına erişeceğiz. Bakalım 25 yılın ardından temizlik ile Sanatana nasıl olacak ve düzgün bir şekilde çalışacak mı?. Hep beraber göreceğiz. Umarız videomuzu da beğenirsiniz. İyi seyirler.