BMW X5 E53 3.0D xDrive | Gündelik 2004 BMW X5 Kullanmak

0
1056
bmw x5 e53 3.0d xdrive
bmw x5 e53 3.0d xdrive

15 – 25 yaş arası lüks araçların 2-3 hatta 4-5 yaşında B Segmenti ve C Segmenti araçlar fiyatına alınabildiği şu günlerde, Gündelik serimiz daha da önem kazanmaya başladı. Hem daha lüks, hem daha güçlü, hem de daha büyük bu tip araçlar, belirttiğimiz şekilde artık 2-3 yaşındaki B Segmenti HB otomobil fiyatlarına bile alınabiliyor. Farklı beklentileri olan kişiler de bu tip araçlara yoğun bir şekilde yönelebiliyor. Biz de Gündelik serimizde; bu tip araçların kullanım maliyetlerine ve detaylarına odaklanıyoruz. Bu sayede önemli bir referans seri olduğuna inanıyoruz. Hatırlanacak olursa serimizi W140 kasa Mercedes S320L ile başlatmış, sonrasında Jeep modelleri de dahil premium markalardan birçok farklı araçla devam etmiştik. Şimdi ise ilk X5 kasası olan BMW X5 E53 modeliyle birlikteyiz. Hem de en fazla aranan makyajlı kasa 3.0d xDrive versiyonu konuğumuz olacak.

BMW X5 E53 3.0d xDrive videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

BMW X5 E53 kasa şüphesiz hem BMW, hem de Alman markalar için dönüm noktası olmuş bir model olmasıyla öne çıkıyor. Daha çok Amerikan modellerin öncülüğünü yaptığı bu sınıfta; BMW’nin ilk SUV / Crossover modeli olmuş, ardından Mercedes ve Audi de bu sınıfa dahil olmuştu. Bu nedenle de tarihsel açıdan önemi olan bir model olduğunu düşünüyoruz.

Testimize konuk olan BMW X5 E53 kasa 3.0d XDrive araç ise temizliği ve bakımlı olmasıyla öne çıkıyor. KM değeri 300.000km’ye yaklaşmış olmasına rağmen kondisyonu ile ilgimizi fazlası ile çekti. Bu kadar çok km değerine sahip bir aracın teste konuk olması ise oldukça önemli bir detay. Bu sayede bu tip bir araçta yüksek km değerinin kondisyona etkisi net bir şekilde görülebilir. Bu tip bir aracı tercih edecek kişiler bu araca göre değerlendirme yapabilir.

BMW X5 E53 sahibi Hüseyin ise sıkı bir takipçimiz. Aracının her noktasına en ince detayına kadar hakim olan Hüseyin, bu sayede bizlere her türlü bilgiyi verebilecek kapasiteye sahip. Hem aracı tecrübe edecek kadar kullanım tecrübesi elde etmiş, hem de aracı satın almadan önce çok detaylı bir şekilde araştırmış. Tüketim, masraflar, kronik sorunlar ve benzeri her türlü detayı bize videomuzda aktaracak. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.