Biçerdöver | New Holland TC5070 | Hasat – Harman Vakti

0
431
Biçerdöver New Holland tc5070 hasat harman
Biçerdöver New Holland tc5070 hasat harman

Sekizsilindir Youtube kanalımızda çok farklı serilerde çok farklı araçları sizlere tanıtarak çeşitliliğimizi artırmaya gayret ediyoruz. Aklımızda olan farklı serilerden bir tanesini de İş Makinaları serisiydi. Bu seriyi Türkiye çapında hasat zamanı olması nedeniyle Biçerdöver ile başlatma şansına eriştik. Bu sayede soframıza gelen ekmeğin hammaddesi olan buğdayın nasıl büyük emeklerle toplandığını sizlere gösterme fırsatına sahip olacağız. Hasat ve harman temalı çekimlerimizi Yozgat’ın Yukarı İncirli Köyü’nde gerçekleştirdik ve çekime konu olan araç da New Holland TC5070 modeli.

Biçerdöver videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

İzleyeceğiniz videoda, hem 60 – 70 yıl önce öküzler ile yapılan hasat ve harman işlerini günümüzde üstlenen biçerdöver makinasını genel olarak tanıtacağız, hem de bir hasat ve harman baştan sona nasıl gerçekleşiyor onu izah edeceğiz. Ancak çiftçi dertli. Bu dertlerini videomuzda kısmen sizlere göstereceğiz. Ayrıca yükselen ve adeta zirve yapan saman fiyatları konusunda da çeşitli aktarımlar yapacağız.

Tabi bir de; hasat ve harman işlerini yapan biçerdöver marka ve modelinin genel özelliklerine de değineceğiz. 2014 model New Holland TC5070 modeli içeriğimizin konuğu olacak. Aracın motorundan, sisteminden, sürüşünden ve kabininden çeşitli görüntü ve bilgileri sizlerle paylaşacağız. Ayrıca bu aracın bakımını yapan ustalarla, sabah hazırlığında bir araya geleceğiz. Tüm bunların yanında tarlaya girecek, aracın kabinine yerleşecek ve biçerdöver kaptanı ile birlikte biçme işlemi sırasında da çeşitli bilgileri alacağız. Tabi son olarak harman yerine gitmeden ve ürünü traktörle yerine dökmeden de olmazdı. İşin en eğlenceli kısmını da burada hep beraber göreceğiz.

Bizim için de oldukça farklı bir çekim olması nedeniyle oldukça eğlenceli ve dolu vakit geçirdik. Umarız ki; hem biçerdöverin çalışma prensibini sizlere aktarmayı başarmışızdır, hem de çiftçinin dertlerini. Videomuzu beğenmeniz dileğiyle, iyi seyirler.