Ford Transit Hymercar MK2 | 2 oda 1 salon Transit kamp aracı

0
393
ford transit hymercar campervan karavan mk2
ford transit hymercar campervan karavan mk2

Sekizsilindir Youtube kanalımızda, otomobil başta olmak üzere çok farklı tipteki kara taşıtlarını sizlere tanıtmaya gayret ediyoruz. Otobüsten kamyona, arazi araçlarından minibüslere kadar çok geniş bir araç yelpazemiz mevcut. Şimdi ise bu güne kadar tanıtmadığımız bir aracı sizlere tanıtacağız. Karavan tipi araçlardan diyebileceğimiz, doğada adeta 2 oda 1 salon kullanışlılığına sahip 1982 model MK2 kasa Ford Transit Hymercar kamp aracı.

Ford Transit Hymercar MK2 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız.

Aslında bu tip bir aracı sizlere daha önceden Tozlu Garaj’da göstermiştik. VW T2 Westfalia‘yı yani nam-ı diğer Campervan’ı önce Tozlu Garaj’da tanıtmış, ardından da önce motorunu çalıştırmış, sonra da satışını gerçekleştirmiştik. Ancak bu tip araçların kullanımı ve özellikleri hakkında detaylar vermemiştik. Şimdi ise 1982 model Ford Transit Hymercar ile bu detayları sizlere gösterme fırsatı yakaladık. Ayrıca şunu da belirtmeden geçmeyelim. Araç büyük ihtimalle Türkiye’de yer alan tek Transit Hymercar.

Transit Hymercar sahibi Ayhan, araca adeta gözü gibi bakıyor. Tabi böyle bir araç sahibi olunca,  garajda da yatırmıyor. Bu aracı bizzat kullanmak ve nostaljik bir şekilde kamp keyfi yaşamak için satın almış. Fırsat buldukça ailesi ile beraber araca atlıyorlar ve bu araçla kamp keyfini yaşıyorlar. Kısacası aracın hakkını tam anlamıyla veriyorlar. Kendisi ile olan sohbetimizde hem kamp kültüründen hem de bu ilginç aracın özelliklerinden bahsedeceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. iyi seyirler.