Ford Taunus 1.6 Ghia | Detaylı Temizlik | TOZLU GARAJ | DBY Detailing

0
1569
tozlu garaj dby detailing ford taunus
tozlu garaj dby detailing ford taunus

Tozlu Garaj serimiz; şüphesiz Sekizsilindir Youtube kanalımızın en fazla seviln ve izlenen serisi olmasıyla öne çıkıyor. Ancak serimize yaz döneminde uzun bir ara vermek zorunda kaldık. Sizler de bizlere sürekli olarak Tozlu Garaj’dan yeni videoların gelmesi konusunda talepte bulundunuz. Serinin dönüşü ise muhteşem oldu ve garajın en eski yerleşimcilerinden olan, yaklaşık 25 yıldır yani çeyrek asırdır garajda bekleyen Ford Taunus 1.6 Ghia modelini bulunduğu yerden çıkartacağız.

Ford Taunus 1.6 Ghia detaylı temizlik videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız.

Tabi sadece çıkartmakla kalmayacağız, Ford Taunus aracımızı detaylı bir şeklde temizleyeceğiz. Ayrıca bu temizlik öyle sıradan bir temizlik de olmayacak. Bu kadar kötü kirlenmiş bir aracın koltuklarını bile sökerek, en ince noktasına kadar girerek çok detaylı bir şekilde temizleyeceğiz. Ayrıca bu temizlik işlemini sizlere ilginç bir şekilde sunacağız.

Bu güne kadar hiç yapılmamış bir şekilde; Ford Taunus kaportasını yarısını yıkamadan tozlu bir şekilde bırakarak naylon branda ile kapatacağız, diğer yarısını ise polisaj ve boya koruma dahil pırıl pırıl yapacağız. Yani kapalı kısma su bile değmeyecek. Yarısı tozlu, yarısı cilalı oacak olan bu işlem bizi ve işlemi yapan DBY Detailing ekibini ciddi şekilde zorlamış olsa da, ortaya çıka yarı yarıya fark sonuçları göstermek açısından çok ama çok önemliydi.

Müthiş bir şekilde kirlenen Ford Taunus aracımızda elde ettiğimiz sonuçlar ise çarpıcıydı. Ancak sürprizler de bizleri kötü bir şekilde karşıladı. Tozun tamamen kapattığı tüm kusurlar da ortaya çıktı. Videomuzda hem karşılaştığımız bu sürprizleri de sizlere göstereceğiz. Ayrıca bu tip beklemiş bir araçta nasıl yıkama yapılmalı, temizlik aşamalarında nelere dikkat edilmeli detaylı bir şekilde göstermeye gayre ettik.

Ford Taunus üzerinde oldukça dikkatli ve titiz bir çalışma gerçekleştiren DBY Detailing ekibi aracı tam tamına 1 haftalık bir çalışma sonrasında tamamlayabildi. Araç o kadr kötü duruma gelmiş ki, özellikle iç kısmı birçok kişinin emekleri ile pırıl pırıl hale getirildi. Koltuklarına kadar söküldü ve içeride yıllar boyu oluşan kümes okusu bile bertaraf edildi. Emeklerinden dolayı DBY Detailing’e teşekkür ederiz. Umarız siz takipçilerimiz de videomuzu beğenirsiniz, iyi seyirler.