2021 Autoshow Türkiye’de Fiat yerini aldı

0
27

Koronavirüs pandemisi sebebi ile bu sene online olarak gerçekleştirilen 2021 Autoshow Türkiye etkinliği için Fiat cephesi açıklamalarda bulundu.

İlk dijital Autoshow organizasyonu olma özelliğine sahip Autoshow 2021 Mobility fuarı 14-26 Eylül tarihlerinde otomotiv tutkunlarıyla buluşuyor. Hem katılan markalar hem uzun zamandır hazırlık yapan sektör temsilcileri hem de uzun zamandır otomotiv dünyasını bir arada görmek isteyen otomotiv tutkunları açısından keyifli ve heyecanlı bir deneyim olacak. Basın mensupları ile buluşan markalardan açıklamalar gelmeye başladı bile.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, Bu yılın başında yenilenerek pazara sunulan Egea Ailesi ve ailenin yeni üyesi Cross ile yıla hızlı ve iddialı bir giriş yaptık. 2021 yılının ilk 8 ayı sonunda toplam pazardaki liderliğimiz sürdürüyor. Markamız ağustos ayında 10 bin 366 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek, otomotiv pazarının tek başına yüzde 17,7’sini oluşturdu. 2016 yılından beridir Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Fiat Egea zirvedeki yerini bırakmadı. Bildiğiniz gibi lansmanından bu yana markamızın otomobil pazarındaki varlığına güç katmaya devam eden Egeasunduğu teknoloji, performans ve donanım özellikleri, fiyat fayda dengesiyle çok sevildi ve zirvedeki yerini korudu. Sedan, Hatchback, Station Wagon gövde seçenekleri ve Cross ile teknoloji ve konforu ulaşılabilir kılan Egea Ailesi’nin lansmanından günümüze toplam satış rakamı 324 bin adedi geçti.

Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından Türkiye’de Yılın Otomobili seçilen Cross’a özel olarak tasarlananExtreme aksesuar kitimizi de ilk kez fuarda tüketicinin beğenisine sunuyoruz. Mevcut Egea Cross kullanıcılarının ve yeni bir Cross sahibi olmak isteyenlerin satın alarak araçlarına uygulatabilecekleriExtreme aksesuar kiti; şıklığıyla göz doldururken, Cross’unetkileyici SUV görünümünügüçlendiriyor” ifadelerine yer verdi.