Renault Türkiye fabrikası üretime ara veriyor

0
30
Yeni Renault Clio

Türkiye’nin en büyük otomobil üretim merkezlerinden biri olan Renault Bursa fabrikası üretime geçici ara veriyor.

Ülkemizin en büyük otomobil üretici ve ihracatçılarından biri olan Renault cephesinden önemli bir haber geldi. Buna göre markanın Bursa fabrikasında üretim geçici bir süre ile duruyor. Yapılan açıklamada ise üretim bandının durmasının sebebi hakkında net bir açıklama yapılmadı. Ancak bu tip kısa aralar genelde planlı bakım çalışmaları sebebi ile yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda diğer markalardan da benzer hakaretler görmüştük.

Yapılan açıklamada, “Araç fabrika direktörlüğü departmanlarında ve ilgili yan birimlerde 13, 14, 15, 16 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. Mekanik fabrika direktörlüğü departmanlarında ve yan birimlerde MM11 motor montaj hattında 13, 15, 16, 17 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. MM85 motor montaj, vites kutusu montaj hatlarında ve dökümhane departmanında üretim haftalık planlamaya uygun olarak devam edecektir.

Renault Bursa fabrikası şasi montaj hattında araç fabrika direktörlüğü çalışmasına paralel olarak 13, 14, 15, 16 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak. Mekanik fabrikası işleme ve kaynak hatlarının duruş ve kalkış programları ile ilgili bilgilendirmeler amirlerince çalışanlara yapılacaktır. İmalat hatlarının duruş ve devreye alma çalışmalarında olabilecek değişiklikler imalat birimleri tarafından planlanacak ve ekipler amirleri tarafından bilgilendirilecektir.” ifadelerine yer verildi.