Maserati Grecale Temmuz’da Türkiye’de!

0
170

Maserati’nin Orta-Sınıf Lüks SUV sınıfındaki yeni temsilcisi “Grecale” Türkiye’de satışa sunuluyor. İşte modelin özellikleri ve fiyatı.

Maserati’nin pek çok modeli gibi adını bir rüzgârdan alan yeni SUV’u “Grecale” Türkiye’de satışa sunuluyor. 2021 yılını yüzde 100 büyüme ile Türkiye Pazarı’nın En Hızlı Büyüyen Markası olarak kapatan Maserati, Orta-Sınıf Lüks SUV sınıfındaki yeni oyuncusu Grecale ile 2022 yılında da Pazar performansını iki katından fazla artırmayı hedefliyor. Türkiye’de son dönemde önemli bir atılım içerisinde olan Maserati, Ghibli ve Levante Hybrid modellerinin yanında Grecale ile pazardaki varlığını daha da güçlendirecek.

Temmuz ayından itibaren Türkiye yollarıyla buluşacak olan Grecale, 530 beygirlik V6 dışında 300 ve 330 beygirlik iki hibrit motor seçeneğiyle tüm gereksinimleri karşılayacak. Grecale ailesine 2023 yılında Maserati tarihinin “ilk yüzde 100 elektrikli SUV”u “Folgore”nin katılmasıyla da ürün gamı tamamlanacak. Lüks otomobil pazarında en fazla kadın tüketiciye sahip segment olan Orta-Sınıf Lüks SUV segmentine Grecale ile adım atan Maserati, böylelikle Türkiye’de daha fazla kadın kullanıcıya hitap edecek. Grecale aynı zamanda, sporu ve yüksek performansı seven; dinamik bir yaşam tarzına sahip kullanıcıların da tercihi olacak.

Ülkemize 100 adetlik kota ile gelecek olan Maserati Grecale, 3.250.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor.

Konfor, Lüks ve Performansı Birleştiren Tasarım ve Üç Farklı Versiyon

Grecale’nin tasarımı, Maserati’nin MC20 ile başlattığı ve her yeni modeli diğerlerinden ayıran yeni bakış açısını yansıtıyor. Kabin içinde göze çarpan görsel öğeler arasında geleneksel Maserati saati yer alıyor. Grecale’nin dış tasarımı da onu Maserati’nin geleneksel tasarı anlayışına sadık ve modern bir otomobil olduğunun altını çiziyor. Otomobilin önünde konumlanan alçak ve heybetli ızgarası ve karbon fiber kullanımlarıyla vurgulanan kıvrımlı gövde profili dikkat çekiyor. Aracın arka kısmında Giugiaro 3200 GT’den ilham alan bumerang stili lambalar ve tasarımdaki coupé etkisi tıpkı bir spor otomobil hissi uyandırıyor. Böylelikle Grecale daha da çarpıcı bir görünümüne kavuşuyor.

Grecale; GT, Modena ve Trofeo olmak üzere üç farklı versiyon ve temayla satışa sunuluyor. Grecale GT, dört silindirli 300 beygirlik mild hibrit sistemiyle şehir içi kullanımı çağdaş minimalizm temasıyla birleştiriyor. Bu versiyon tüm kullanıcılara ve onların dinamizmine, ilgi alanlarına ve aynı zamanda sürekli kendini kişiselleştiren bir tasarım arayışına hitap ediyor. Grecale Modena, dört silindirli 330 beygirlik yarı hibrit sistemiyle, doğa tutkunlarına hitap ediyor. Daha fazla performans isteyenler için üretilen Grecale Trofeo ise 0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlıyor ve 285 km/s’lik azami hıza ulaşabiliyor. Grecale Trofeo, 530 beygirlik güçlü V6 motorun sağlamış olduğu üstün performansla, daha çok güç ve adrenalin meraklılarına hitap ediyor. Sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak üzere, Comfort, GT, Sport, Corsa (sadece Trofeo’da sunuluyor) ve Off-Road olmak üzere beş farklı sürüş modu Grecale’nin karakterini kullanım gereksinimlerine uygun bir hale getirmesini sağlıyor.