Yeni Kia Sportage Kamuflajsız Yakalandı

1993 yılında piyasaya çıktığı ilk tarihten beri Kia Sportage ülkemizde sevilen ve beğenilen bir model oldu. Şu anda 3. kasası satılmakta olan modelin 2016 yılında satılmaya başlanacak olan ve test edilen son kasası kamuflajsız olarak yakalandı. 

Eylül ayında yapılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni kasa Kia Sportage’ın tüm hatları hem resimlerde hem de video da gayet net bir şekilde görülebiliyor. Ayrıca yakın zamanda tanıtılan küçük kardeşi Kia KX3 ile bir çok ortak noktası olduğu anlaşılıyor.
Platform kardeşi Hyundai Tucson‘da yakın zamanda tanıtılmıştı. Her ne kadar benzer parçalar kullanıyor olsalar da Sportage ve Tucson birbirine çok fazla benzemiyor. Bu her iki modelin birbirinden farklı olması için özel bir çaba harcandığını gösteriyor.
Ülkemize 1.6 litre atmosferik-benzinli (132ps) ve 1.6 litre turbo-benzinli (175ps) motorlar ile geleceği tahmin edilen modelin 1.7 litre hacminde turbo-dizel versiyonu bulunacak. Ancak bu motor un vergi dezavantajı nedeniyle satışı oldukça sınırlı olacaktır.

Facebook Comments