Yeni Renault Megane Test Ediliyor

Renault modelleri arasında ciddi satış rakamlarına sahip en önemli modellerden olan Megane modeli  tanıtımının yapılması beklenen 2015 Eylül Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan hemen önce kamuflajlı olarak yakalandı. 2016 yılının ilk aylarında satışına başlanması muhtemel görünen yeni Megane modelinin abisi Renault Talisman ve daha büyük abisi Renault Espace benzeri bir kokpit tasarımına sahip olacağı fotoğraflardan açıkça belli oluyor. Kokpitin ortasında bulunan ve dikine duran devasa bilgi ekranı abilerinde olduğu gibi Megane’da da kullanılacak. 

Dış görünümün ise mevcut modele göre daha keskinleşeceği ise açıkça belli oluyor. Ön far grubu ve arka stop grubunun da bu keskin hatlardan nasibini alacağı söylenebilir. Boyutlardaki büyüme olabileceği de kamuflajlı resimlerden bir miktar anlaşılıyor. 
Kullanılacak motorlar ise Crossover modeli Kadjar‘da kullanılan motorlar ile oldukça benzer olacaktır. 1.6 litre turbo-dizel 136ps gücündeki motorun EDC otomatik şanzuman ile birlikteliği ise en çok tercih edilen kombinasyon olacaktır.

Facebook Comments