Fiat Orta Boy Pikap Sınıfına Giriyor

Günden güne genişleyen orta boy pikap pazarına İtalyan Fiat markası da girmeye hazırlanıyor. Gizli ve kamuflajlı testleri İtalya ve Güney Amerika’da devam eden modelin fabrika içerisinde ve az kamuflajlı hali de görüntülendi. Rakiplerinden farklı olarak aracın C sütunun oldukça farklı bir yapıya sahip olduğu görülüyor. Pikap sınıfında C sütunu genelde dim dik tasarlanmasına rağmen Fiat’ın aracında dışa doğru eğimli tasarlanmış. Tanıtılan Dodge ve Fiat pikap konseptlerinde de bu detay aynen bulunuyor. Fotoğraflardan tam olarak anlaşılmasa da özellikle ön tasarımın mevcut Fiat modelleri ile oldukça benzer olacağı da söylenebilir. 

Fiat Pikap’ın nasıl ve kimin tarafından üretileceği konusunda ise 3 farklı öngörü bulunuyor. 
  1. Fiat’ın tamamen özgün bir model tasarlayabilir.
  2. İkinci öngörü ise Fiat-Chrysler Grubu (FCA) bazlı bir orta boy pikap olan Dakota modelinin tekniğinin kullanılabileceği.
  3. En kuvvetli seçenek ise yakın zamanda Fiat’ın Mitsubishi ile yaptığı bir anlaşma doğrultusunda modelin Tayland’da bulunan Mitsubishi L200 fabrikasında üretileceği ve L200 tekniğini kullanacağı yönünde. Ancak motor olarak 2.4 litre Mitsubishi motoru mu kullanılır yoksa 2.0 litre Fiat motorumu kullanılır veya başka bir motor mu tercih edilir bu şu an için tam bir soru işareti.
Fiat Pikap modelinin 2016 yılı 2. çeyreğinde tanıtılması ve 2016 yaz aylarında satışına başlanması planlanıyor.

Fiat haberleri için tıklayınız

Pikap modelleri için tıklayınız

Dodge Pikap Konsepti

Dodge Pikap Konsepti

Facebook Comments