Jaguar F-Pace İddialı Geliyor

Jaguar markası Hintli Tata markasının himayesine girdikten sonra ciddi ataklar yapmaya başladı. İlk olarak BMW 3 Serisi‘ne çok ciddi bir rakip olan XE modelini piyasaya sürdü ve büyük beğeni aldı. Şimdi ise BMW X3’ün karşısına çok ciddi bir rakip ile çıkmaya hazırlanıyor. 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan F-Pace modeli sportifliği ve lüksü bir arada sunacak ve Alman premium markaların hakimiyetinde bulunan büyük Crossover sınıfında söz sahibi olmaya çalışacak. 

Görünüm olarak tam bir İngiliz tasarımına sahip olan F-Pace diğer hiç bir Jaguar modeli ile aynı platformu paylaşmıyor. Tamamen kendine özgü bir mimari üzerinde yükselen modelin arazi yetenekleri Tata grubunun satın aldığı diğer İngiliz markası Land Rover ile çalışılarak hazırlanmış. Motor tipine göre 4×2 arkadan çekişli ve 4×4 sürekli çekişli olarak seçilebilecek olan modelde XE modelinde kullanılan 2.0 litre 180ps gücündeki turbo-dizel ünite otomatik şanzuman ve 4×4 çekiş ile beraber alınabilecek. Bu kombinasyon tam da ülkemize uygun bir seçenek ve farklı olmak isteyenler için oldukça da ilgi çekici görünüyor. 
Aracın iç tasarımı ise yine XE modeli ile oldukça benzer görünüme sahip. Kokpitin orta kısmında bulunan 10.2 inch genişliğinde dokunmatik ekran oldukça dikkat çekici ve araç ile ilgili bir çok bilgi buradan takip edilebiliyor. 4731mm uzunluğu ve 2874mm iz genişliği rakiplerinden daha fazla ve bu da yaşam alanının 4 kişi için oldukça geniş olmasını sağlamış. Ayrıca deri kaplı kokpit ve mükemmel şekillendirilmiş koltuklar sayesinde sayesinde lüks görünüm gerçekten de üst seviyede.
Jaguar markasının satışı ülkemizde artık Borusan Oto tarafından gerçekleştiriyor. BMW satış ve servislerinin olduğu her yerde Jaguar markası da satılmaya başlandı. Bu da Jaguar markası için oldukça önemli bir avantaj. Yeni F-Pace BMW X3 2.0d modeline göre yaklaşık %15 daha yüksek bir fiyatla satılabilir ancak sunacağı daha fazla lüks ve prestij onu ülkemizde ilgi çekici bir model haline getirebilir.

Facebook Comments