VW Tiguan Kamuflajsız Yakalandı

Yeni VW Tiguan testleri uzun zamandır büyük bir gizlilikle yürütülüyordu. Çok ağır kamuflaja sahip fotoğraflarını ise bir süre önce yayınlamıştık. Ayrıca yeni modelin nasıl bir görünüme sahip olacağı bir çok photoshop çizimi ile canlandırılmıştı. Ancak VW’in yeni Tiguan tasarımını ne kadar iyi gizlediğini son çıkan kamuflajsız fotoğraflarda çok daha iyi görüyoruz.

Tahmin edilenden oldukça farklı bir tasarıma sahip olan yeni Tiguan daha önce tanıtılan Cross Coupe GTE ve Cross Blue Coupe Konseptleri ile büyük benzerlik gösteriyor. Mevcut modele göre çok daha sert ve keskin hatlara sahip modelin tüm camlarındaki daralma daha sportif bir görünüm sağlamış. Ayrıca abisi VW Touareg ile de oldukça benzer hatlara sahip. Ayrıca arka stop grubu da markanın diğer modelleri Golf ve Passat ile benzerlik gösteriyor. Ön görünümü henüz tam anlaşılamasa da markanın diğer üyelerine benzeyeceği sır değil. Ancak genel görünüm ile uyumlu sportif bir ön tasarımın bizi beklediğini söyleyebiliriz. 
Kullanılacak motorlar da ise henüz bir açıklama yok. Ancak yenilenen 1.4 TSI benzinli 125ps ve 150ps ve 1.6 TDI dizel 120ps motorların 7 ileri DSG şanzumanlar ile kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca 1.2 TSI motor da kısa zaman önce yenilendi ve 110ps güce sahip oldu. Bu motorun yeni Tiguan’ın giriş seviyesi modelinde kullanılması da muhtemel görünüyor. 
Yeni VW Tiguan’ın Eylül 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımın ardından 2016 yılı başında ülkemizde olması bekleniyor.

Facebook Comments