Citroen DS Serisi Makyajlandı

Citroen DS serisi otomobillerini ayırarak lüks bir marka haline dönüştürdü ve ismini de DS adıyla ayrı bir marka haline getirdi. Bu ayrımı yapan diğer markalar ise Nissan- Infiniti, Honda-Acura ve Toyota – Lexus olarak sıralayabiliriz. Bu ayrımın ardından da Citroen C4 modeli bazlı DS4 modeli makyajlandı. Ayrıca aynı modelin yerden 30mm yüksek modeli olan CrossBack versiyonu da makyajla beraber tanıtıldı.

Makyaj operasyonu DS markasının yaratılmak istenen lüks imajına uygun olarak gerçekleştirilmiş. Ön görünüm tamamen değişirken aracın genelinde kullanılan krom kaplama parça miktarı artmış. Yeni ledli gündüz farları sayesinde ise lüks görünüm pekiştirilmiş. Arka görünüm de ise önemli bir değişiklik bulunmuyor. 
Aracın kokpiti ve kapıları ise artık tamamen deri kaplı ve bu da lüks görünümde ve dokunma hissinde modeli zirveye taşıyor. Kokpit içinde farklı deri seçenekleri ve aracın gövdesinde sunulan 2 renk seçeneği sayesinde ise kişileştirme özellikleri öne çıkıyor. 7 inch ekrana sahip araç içi eğlence sistemi ise DS4’ün tüm fonksiyonlarının kontrol edilebilmesini sağlıyor. Ayrıca son model Iphone modelleri ile de tam uyumlu olarak tasarlanmış. Geri görüş kamerası, anahtarsız giriş ve çalıştırma ile kör nokta görüş sistemi gibi donanımlar da standart donanım içerisinde sunulacak. 
3 adet dizel ve 3 adet de benzinli motorun kullanılacağı makyajlı DS4’de benzinli motorlar 1.6 lt 130ps, dizel motorlar ise 1.6lt 120ps güç seçenekleri ile başlıyor. 210ps güce sahip benzinli motor ise serinin en kuvvetli seçeneği olarak yer alıyor. DS4 ve DS4 CrossBack modellerinin 2015 son çeyreğinde ülkemize gelmesi planlanıyor.

Facebook Comments