Yamaha’dan motosiklet hissine sahip otomobil

Yamaha özellikle yüksek performanslı motosikletleri ve müzik aletleri ile bilinen bir Japon markasıdır. Ayrıca bir çok kişi bilmese de 1989-1997 yılları arasında Formula 1 takımlarının bazılarına da motor temin etmiştir. Ayrıca Ford, Volvo ve Toyota için de motor üretmiştir. Ancak geçmişte bazı prototip çalışmaları olsa da seri üretim olarak otomobil hiç üretmemiştir.

Şimdi ise Yamaha motosiklet hissine sahip otomobil sloganıyla yeni bir konsept model ile Tokyo Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıktı. Oldukça modern ve sportif bir tasarıma sahip olan modelde ne tip bir motor kullanılacağı ve gücünün ne olacağı henüz belli olmazken görünümü ile uyumlu performans verilerine ve yol tutuş özelliklerine sahip olacağı garanti görünüyor. Konsept model ortadan motorlu ve sadece 750kg ağırlığa sahip ve bu bilgiler bile onun go-kart benzeri bir yol tutuşa sahip olacağını gösteriyor. 
Ancak model şov amaçlı olarak veya Yamaha’nın imajını perçinlemek için de yapılmış olabilir. Umarız ki Yamaha seri üretimden yana kararını verir ve bu tip keyif modellerini yollarımızda görürüz.

 

Facebook Comments