Yeni Mercedes E Sınıfı hafif kamuflaj ile görüntülendi

Mercedes’in en beğenilen modellerinden birisi olan E Sınıfı yenilenmesine az bir süre kala neredeyse kamuflajsız olarak yakalandı. Gerek aracın dış görünümü gerekse de kokpiti abisi S sınıfına oldukça benzer bir tasarıma sahip. Yeni model bir önceki kasaya göre 55mm yani 5.5 cm uzayacak. Kardeşi C Sınıfı ile de kokpiti hariç dış görünümü oldukça benzer ve özellikle arka tasarım detayları neredeyse aynı.

Kullanılacak motorlar konusunda kesin bir haber olmasa da 2.2 litre hacmine sahip dizel motorlar artık 2.0 litre olarak üretilecek. Bu ülkemiz için iyi bir haber ancak 2.0 litre dizel motor kullanan BMW 5 Serisi için kötü bir haber. Mercedes E Sınıfı’nın 2.2 litrede yaşadığı vergi problemi BMW’ye oldukça fazla müşteri kaptırmasına neden oluyordu. Bu nedenle artık rekabete denge gelecektir. Ayrıca 2.0 litre benzinli motorlarda yeni E Sınıfı’nda geliştirilmiş bir şekilde bulunacak.
Mercedes’in A,B, C ve GLA Sınıfı araçlarında 1.5lt ve 1.6lt dizel Renault motorlarını kullandığını artık bir çok kullanıcı biliyor. Şimdilikbelli olmasa da Renault’un yeni Megane , Talisman ve Espace modellerinde kullandığı 1.6 litre çift turbo dizel 160ps motorun E Sınıfı’nda kullanılması mümkün görünüyor. Belki global çapta satılmayabilir ancak Mercedes’in daha önce E180 modelinde yaptığı gibi ülkemize özel bir model olarak bu motorla satışa çıkması çok uzak değil.
  • Rakipleri
    • BMW 5 Serisi, Audi A6

Facebook Comments