Honda S2000 geri dönüyor

Honda’nın efsaneleri arasına şimdiden adını yazdıran S2000 modeli geri dönüyor. Markaya yakın kaynaklar tarafından teyit edilen bilgiler sayesinde modelin hayranları bayram yapacaktır. Diğer taraftan sadece turbo motorların kullanılacağını duyanlar bu duruma biraz dudak bükebilirler. 

Hatırlanacağı gibi Fiat yakın zamanda Mazda MX-5 bazlı 124 modelini tanıttı ve oldukça da beğeni aldı. 124’de 1.4 litre turbo-benzinli 140hp gücünde bir motor bulunuyor. Ayrıca oldukça güçlü bir Abarth versiyonu da halen test ediliyor. Fiat 124 modelinin kasa yapısını Honda S2000’e benzetenler bile olmuştu. Diğer taraftan Mazda MX-5 gerek yol tutuşu gerekse de 1.5 litre 131ps güce sahip bir motoru olmasına rağmen oldukça beğenildi. Aslında 2 kişilik Cabrio araçlara olan ilginin genel olarak arttığını da söyleyebiliriz. Bu konuda oldukça tecrübeli olan Honda’nın yeni S2000’i üretmemesi için hiç bir neden yok.
Efsane 2.0 litre atmosferik 240ps gücündeki motoruyla herkesi büyüleyen Honda S2000, yeni çıkması muhtemel modelinde 2 farklı hacimde turbo motor kullanabilir. Markanın yeni Honda Civic‘de kullandığı 1.5 litre 173hp gücündeki turbo-benzinli motor biraz daha kuvvetlendirilerek karşımıza çıkabilir. Ayrıca Honda Civic Type-R modelinde kullanılan 306hp güce sahip 2.0 litre turbo-benzinli motor da S2000 Type R versiyonunda yerini alabilir. 
Aracın görünümünün ise oldukça iddialı olacağını söylemek mümkün. Yeni tanıtılan ortadan motorlu Hybrid Super Sport abisi Honda NSX ile gerek iç gerekse de dış tasarımın benzemesine kesin gözle bakılıyor ve bu yönde çeşitli çizimler şimdiden yapıldı bile. Aracın ne zaman çıkacağı ile ilgili olarak ise herhangi bir bilgi bulunmuyor ancak 2017 sonu gayet mantıklı görünüyor.
Rakipleri
Honda NSX

Honda NSX kokpit
Facebook Comments