Emniyet kemeri takmanın önemi

Emniyet kemeri bilinci insanlar arasında günden güne artsa da yine de bu konuda şikayetçi olan ve kemerini takmayan birçok sürücü ve yolcu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ayrıca eminiz ki bu yazıyı okuyacak kişilerin arasında oldukça fazla kişi de sürücü veya yolcu olarak olsun kemerini takmıyor.

Ayrıca yapılan bir başka hata da arkada oturan yolcuların kemerlerini takmaması. Ön koltuk veya arka koltuk gözetmeksizin araç içerisinde bulunan herkesin kemerlerini araç yol almaya başlamadan önce takmaları oldukça önemlidir. Aksi halde bir kaza durumunda araç içinde bulunan herkesin camlardan fırlama veya vücut kısımlarını araç içerisinde her hangi bir yerlere çarpma ihtimalleri vardır. 
Aşağıdaki videoda bahsettiğimiz duruma oldukça iyi bir örnek izleyebilirsiniz. Kemer takmayınca 70-80 kiloluk bir insan vücudunun nasıl küçük bir taş parçası gibi savrulduğunu ve çaresiz kaldığını net bir şekilde görebilirsiniz. Lütfen emniyet kemerinden şikayet etmeyin ve aracın içinde neresinde oturuyor olursanız olun emniyet kemerlerinizi takın. Unutmayın ki sağlığınız konforunuzdan daha değerlidir.

Facebook Comments