ATV kullanıcıları dikkat

ATV (All Terrain Vehicle) yani her tip araziye uygun olarak nitelenen 4 tekerlekli motosikletler son zamanlarda oldukça çeşitlendi ve yollarda daha fazla görünür oldular. Daha çok lise çağlarındaki erkeklerin altında görülen bu araçların son kurbanı ünlü iş adamı Ali Şen’in torunu olmuştu. 


Yol verme kavgası şok edici bitti

Yapıları itibariyle oldukça seri ve kıvrak sürüş özellikleri olan bu eğlenceli taşıtlar birçok kişi tarafından son derece bilinçsiz ve şımarık bir şekilde kullanılıyor. Plakası ve trafiğe çıkış izni olmayan ATV araçlarını trafikte görmek mümkün. Bu taşıtlar hem küçük yapıda olmaları nedeniyle diğer sürücüler tarafından görülmeleri zor hem de gerekli güvenlik tertibatları olmaması nedeniyle bir çarpışma durumunda sürücüsünü koruması oldukça sorunlu. Sonuçta sürücünün kendisi bir nevi kaporta durumunda. Ülkemizde de bu araçlara özellikle tatil yerlerinde sıkça rastlanabiliyor. Hem ATV kiralayan yerlerin çokluğu hem de kısa mesafelerde daha rahat olması nedeniyle insanlar bu araçları tercih ediyorlar. 
Genelde dikkatli bir şekilde kullanılsa da bazı ATV kullanıcılarının sorumsuz hareketleri nedeniyle üzücü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Videoda izleyeceğiniz sürücü ne kask takmış ne de böyle bir araç için uygun kıyafet ve ayakkabı giymiş. Üstüne birde aracı son derece tehlikeli bir şekilde kullanıyor ve sollamanın yasak olduğu kalabalık bir yolda rahatlığı ve şımarıklığı çok dikkat çekici. Önden giden arkadaşı da aynı hareketlerle sollama yapıyor ancak kazayı yapan sürücü pikapta kayıt yapan kameraya bakıyor ve dikkati dağılıyor. Karşıdan gelen aracı son anda görüp frene basmasına rağmen çarpışmaktan kurtulamıyor. Şanslı ki çok düzgün bir şekilde düşüyor ve kafasını zemine vurmuyor. Sadece birkaç kırık ile kurtulmuş gibi görünüyor. 

Facebook Comments