Türkiye yollarında Koenigsegg CCX Nissan GTR kapışması

İzleyeceğiniz videoya benzer örneklere genellikle Avrupa ve Dubai’de sıkça rastlanabilir. Hem hız sınırlarının özellikle Alman otobanlarında yüksek olması yada olmaması hemde bu tip araçların ülkemize göre çok ucuz olması nedeniyle bu görüntüler normal bile sayılabilir. 

Nissan GT-R nasıl Koenigsegg CCX’i geçebilir? Teknik analizi okumak için tıklayınız.

Diğer taraftan ülkemizde de oldukça pahalı ve ender süper sport otomobiller olsa da bu araçlar belli yerlerde görülebilir. Videoda ise 5 tane özel otomobil arasında bir yarış gerçekleşiyor ve bu modeller Koenigsegg CCX, Nissan GTR R35, Porsche 911 Turbo, BMW M3 ve kameranın bulunduğu Mercedes E 63 AMG modelleri.


Aynı motor aynı performans mı?

Yarış esas olarak Koenigsegg ve Nissan arasında geçiyor ancak ilginç olan GTR’ın gösterdiği müthiş performans. CCX modeli standart bile olsa GTR modelini geçebilmeliydi. İzlediğimiz GTR R35 modelinde büyük bir ihtimalle ciddi bir modifikasyon bulunuyor. Dİğer bir ihtimal ise CCX sürücüsünün aracını çok fazla zorlamak istememesi olarak gösterilebilir.
Bu arada kameranın bulunduğu Mercedes AMG E63modelinin de 320km’yi zorlamış olması gerçekten bu görüntülerin bonusu sayılabilir. İyi seyirler.

Tesla Model S Super Sport modellere kafa tutuyor

Facebook Comments