Makyajlı Toyota Corolla tanıtıldı

Toyota’nın dünyanın 150 farklı ülkesinde satışta olan, tüm modelleri içerisinde yaklaşık %20 üretim payına sahip, halen 11.jenerasyonu ile pazarda yer alan ve dünya üzerinde en çok üretilen ilk 5 otomobil modeli arasında yer alan Toyota Corolla modeli makyajlandı. 

Modelin makyaj operasyonuna uğrayan en önemli kısmı ön panjur, ön far grubu ve ön tampon olarak dikkat çekiyor. Markanın tüm modellerinde uygulamaya başladığı daha çekik ön görünüm, makyajlı Toyota Corolla’ya gerçekten de çok yakışmış. Bu ön tasarım anlayışı için makyaj demek yerine yenileme bile diyebiliriz. Diğer taraftan arka tasarımda ön tasarımın aksine stop grubunun iç tasarımı hariç neredeyse değişik bulunmuyor. Ancak önde yapılan tasarım değişikliği aracın genel havasını değiştirmekte yeterli olmuş gibi görünüyor. 
Sağda makyajlı Totoya Corlla 2016
Kokpit tasarımı ile ilgili henüz bir fotoğraf yayınlanmamış olsa da eleştirilen bu yapıda da bir takım farklılıkların olacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca şerit takip, çarpışma uyarı, yol levha uyarı, otomatik uzun far sistemi gibi sistemler standart olarak sunulabilir.
Motor seçenekleri olarak da açıklama yapılmazken rakipleri karşısında zayıf kalan 1.4 turbo-dizel ünitenin, Avensis modelinde de kullanılan BMW-PSA üretimi 1.6 turbo-dizel ünite ile değişmesi beklenebilir. Ayrıca bu motor yeni ve güç aktarım sorunu yaşamayan bir otomatik şanzıman ile kombine edilebilirse sınıfının en iddialı modellerinden birisi olabileceğini de düşünüyoruz. Modelin yaz aylarında ülkemizde olması beklenebilir.
Daha önce bu konuda bir karşılaştırmamız oldu ve aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments