Yeni Subaru Impreza tanıtıldı

Bulunduğumuz haftanın sonunda gerçekleşecek olan 2016 New York Otomobil Fuarı öncesinde markalar yeni modellerini görücüye çıkarmaya başladılar. Bu doğrultuda Subaru markasının dünya çapında ve ülkemizde en sevilen modellerinden birisi olan Impreza’nın yenisi de tanıtıldı.
Marka yaklaşık 4 ay önce yeni Impreza’ya ışık tutacak olan konsept modelini tanıtmıştı. Bu konsept model iri ve kaslı yapısı ile oldukça şık ve sportif bir görünüme sahipti. Diğer taraftan tanıtılan modelin bu konsepte göre ciddi oranda kas kaybettiğini belirtmekte fayda görüyoruz. Subaru tasarımcıları ana hatları korumuş olsalar da her iki model arasında önemli farklılıklar olduğu anlaşılıyor. Impreza hayranları bu konsept modeli çok beğenmişlerdi ve üretim modelinin de bu yönde şekilleneceğini umut ediyorlardı. Ancak bize göre tasarım çok sadeleşmiş ve sıradanlaşmış.

Üstte yeni Subaru Impreza -Altta Konsept Subaru Impreza
Mevcut modele göre ise boyutlarda bir miktar büyüme gerçekleşmiş. Uzunluğu 41mm, genişliği 38mm ve iz açıklığı 25mm artan modelin yüksekliği ise 10mm azalmış. Boyutları büyüyen modelde kullanılacak motorlar ise henüz açıklanmadı ancak diğer Japon markaların da yaptığı gibi Subaru’nun da düşük hacimli turbo motorları bu modelde sunacağını düşünüyoruz. Hali hazırda Levorg modelinde sunulmaya başlanan 1.6 litre turbo-benzinli 170ps güce ve 250nm torka sahip olan motor ve otomatik şanzıman ile simetrik AWD çekiş sistemi yeni Subaru Impreza’ya çok yakışacaktır.

Subaru ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

Rakipleri

  • VW Jetta, Renault Fluence, Honda Civic, Skoda Octavia, Toyota Corolla, Ford Focus, Chevrolet Cruze, Mazda 3, Opel Astra Sedan, Hyundai Elantra

Facebook Comments