BMW M4 Competition Sport Edition tanıtıldı

BMW markasının D segmenti performans modeli M4 serisine üst düzey ve pahalı GTS versiyonundan sonra şimdi de iki modelin arasında yer alan M4 CS versiyonu tanıtıldı. Bu modelin İspanya için özel olarak sadece 60 adet üretilecek olması onu oldukça özel ve erişilmesi zor bir model olmasını sağlıyor. 


M4 CS modelinin tasarımındaki en büyük farklılık M Performance eklentilerinin bulunması olarak gösterilebilir. Ön tampon, yan ve arka spoyler detaylarının haricinde bagaj üstü spoyleri de genel görünüme büyük katkıda bulunuyor. Arka difüzör ise aracın pistlerden fırlamış gibi görünmesine neden oluyor. Ayrıca bu parçalar karbon fiber malzemeden imal edildiği için son derecede hafif bir yapıya sahipler. Karbon seramik fren diskleri ise CS’in normal M4’den toplamda 6.5kg hafif olmasını sağlıyor. 20inch çapında jantlar ise GTS modelinden alınmış ve hem görsel olarak hem de standart olarak sunulan Adaptif M süspansiyon sistemi ile beraber aracın yol tutuşuna büyük katkı sağlıyor.

Aracın kokpitinde ise M Performance departmanının renkleri olan kırmızı ve mavi yaygın bir şekilde vurgulanmış. Ayrıca 60 adet ile sınırlı olan modelin kaçıncı sıradaki üretim olduğu vites kolunun arkasında açık bir şekilde belirtiliyor. Cohiba renginde Individual spor koltuklar ve mavi renkli M logolar ise bu modele özel ve sportif görünüm ile lüksü başarılı bir şekilde buluşturuyor. San Marino mavi, Brilliant beyaz ve Jerez siyahı dış renk seçenekleri ise bu özel araçta farklılık yaratıyor.

BMW ile ilgili diğer yayınlar için tıklayınız

BMW M4 CS modelinde M4 ve M4 GTS modellerinde kullanılan motorun farklı bir versiyonu bulunuyor. M4’den daha güçlü olan motor GTS modelinden daha güçsüz. Standart M4’e göre 100km hıza 0.1 saniye daha çabuk hızlanan modelin limitörü ise 280km/saat’de devreye giriyor. Fiyatı ise M4 modeline göre %44 daha pahalı. GTS modelinden ise %25 daha ucuz. Ancak GTS modelinin çok daha özel bir model olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz.

Facebook Comments