Tesla Model S rakibi Lucid One tanıtıldı

Elektrikli otomobiller artık neredeyse her araç üreticisinin öncelikli planları arasında yer alıyor ve bu doğrultuda birçok marka da kendi alt markalarını yaratmakla meşguller. Ayrıca Tesla, Faraday ve Nicola gibi sadece elektrikli araçlar üreten firmalar da özellikle A.B.D’de önemli üretim ve tasarımlara imza atıyorlar. A.B.D kökenli markaların en sonuncusu ise adını Atieva’dan Lucid olarak değiştiren elektrikli otomobil üreticisinden geldi. 

Lucid One adındaki bu model oldukça modern bir tasarıma sahip olsa da günümüzden kopmayan ve seçkin bir görünüme sahip olmasıyla öne çıkıyor. Ana hedef olarak Tesla Model S’i seçen Lucid One daha lüks ve konforlu yapısı ile Tesla’yı terletecek gibi görünüyor. Sonuçta Tesla Model S uzun bir zamandır üretiliyor ve ve yenisi de 2-3 yıl içerisinde bekleniyor. Bu da iki model arasında amansız bir rekabetin başlayacağı anlamına gelebilir.
Önde ve arkada birer tane olmak üzere 500’er hp gücünde 2 adet elektrik motoruna sahip olan Lucid One, bu sayede toplam 1000hp motor gücüne sahip oluyor. 100KWh ve 130KWh kapasiteli pillerin yüksek enerjiye sahip olanı seçilirse 640km’lik bir menzil elde edilebiliyor. Bu da orta mesafe git-gel seyahatlerin gidilen yerde şarj edilmeden katedilebileceği anlamına geliyor. Ayrıca Lucid One sahip olduğu 1000hp güç sayesinde Tesla Model S P100D ile aynı yani 2.5saniye 0-100km/saat hızlanma değerine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Fotoğraflardan da anlaşılabileceği gibi mükemmel bir konfor ve lüks sunan araç bunun yanında dünyanın en iyi hızlanan otomobillerinden birisi olacak gibi de görünüyor. 
2018 yılında piyasaya sunulması beklenen Lucid One modelinin 160.000Dolar fiyata sahip olacağı ve ilk 250 üretimin olabilecek tüm aksesuarlar ile satılacağı belirtiliyor. Bu siparişlerin ardından ise daha uygun fiyata sahip versiyonların üretilmesi planlanıyor. Bu arada siparişe açılan Lucid One’a sahip olmak isteyen kişiler 25.000Dolar kapora vererek sıraya girebiliyorlar.

Facebook Comments