Yeni Opel Insignia Country Tourer yüzünü gösterdi

Opel’in geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni Insignia modelinin şimdi de yerden yüksek, hafif arazi şartlarına uygun olan SW kasa tipindeki versiyonu Buick ve Holden markaları altında tanıtıldı. Zaten Opel Insignia klonu olan bu modellerden Holden Commodore Avustralya ve Buick Regal de A.B.D pazarında sadece amblem değişikliği ile satılacak. 


Yeni-eski Opel Insignia karşılaştırması

Yerine geçtiği bir önceki kasa Insignia modelinde de yerden yüksek versiyona sahip olan ve Country Tourer adı altında satılan modelin adı Buick modelinde TourX olarak seçilmiş olsa da Insignia’da Country Tourer olarak devam edeceğini düşünüyoruz. Opel amblemli modelin de gün içerisinde veya en geç önümüzdeki günlerde tanıtılacağını tahmin ediyoruz. 
SW kasa tipine sahip Insignia ST‘ye göre yerden 20mm daha yüksek olan Country Tourer ayrıca sahip olduğu arazi görünümlü bazı plastik tampon detayları nedeniyle de 20mm daha uzun. Bu da onu yaklaşık 5 metrelik uzunluğu ile bir üst sınıfta yer alan BMW 5 Serisi SW ve Mercedes E Serisi SW modellerinden daha uzun hale getiriyor. Üstelik 1863mm genişliği ile de E Segmenti olan bu araçlar ile hemen hemen aynı ölçüye sahip. Kısacası karşımızda E Segmenti boyutlarında bir D Segmenti bir araç bulunuyor. Aracın dört bir tarafını saran siyah plastik detaylar ise hem daha iri görünmesini hem de arazi özelliklerinin vurgulanmasını sağlıyor. 245/45/18 ölçülere sahip lastikler ise diğer Insignia modelleri ile aynı ebatlara sahip. 

Sahip olduğu sürekli 4×4 çekiş ve tork yönlendirme sistemi ile yerden yüksek yapı sayesinde hafif arazi koşullarıyla başarılı bir şekilde mücadele edebilecek kapasiteye sahip olan Country Tourer’da satıldığı ülkeye bağlı olarak  aşağıdaki motor seçenekleri 6 ileri manuel veya 8 ileri tork konvertörlü otomatik şanzımanlar ile sunulacak;
  • 1.5lt 4 silindir turbo-benzin 140ps güç
  • 1.5lt 4 silindir turbo-benzin 165ps güç 250nm tork
  • 1.6lt 4 silindir turbo-dizel 160ps güç 350nm tork (110ps ve 136ps seçenekleri de var)
  • 2.0lt 4 silindir turbo-benzin 250ps güç 400nm tork
  • 2.0lt 4 silindir turbo-dizel 195ps güç 400nm tork
  • 3.6lt V6 silindir atmosferik-benzin 313ps güç 370nm tork (Chevrolet Camaro modelinde de kullanılıyor)