Yeni Dacia Duster tanıtıldı

Renault bünyesinde faaliyet gösteren Romen otomobil markası Dacia’nın Crossover modeli Duster baştan aşağı yenilendi. Uzun bir süredir kamuflajlı gizli test videoları internette dolaşan aracın büyüyen boyutları daha ilk bakışta dikkat çekiyor diyebiliriz. Yeni görünümü ve muhtemel uygun fiyatı ile C Segmenti’nde dikkat ve ilgi çekecek gibi görünüyor. 

Aracın detaylı iç ve dış görünümleri yayınlandığı zaman bir önceki model ile detaylı bir karşılaştırma yayınlayacağız ancak genel olarak yerini aldığı bir önceki kasa Duster’a genel anlamda benzediğini söylemek mümkün. Diğer taraftan mevcut hatların şişirilmesi aracın çok daha heybetli bir görünüme sahip olmasını sağlamış da diyebiliriz. Özellikle ön görünüm oldukça başarılı ve yeni görünüyor diye düşünüyoruz. Yeni ledli farlar da bu görünüme fazlasıyla katkıda bulunmuş. Arka görünüm ise eski kasayı daha çok andırıyor ve bize göre aracın görünümünü bozan C sütunu yeni kasada da aynen tercih edilmiş. Ancak Duster yazısının bulunduğu bagaj kapağının hatları şık bir görünüme sahip. Aracın kokpit fotoğrafları ise henüz yayınlanmadı.
Boyutları henüz açıklanmamış olsa da daha büyük bir görünüme sahip olan modelin platformu ise eski model ile aynı. Benzer bir şekilde kullanılacak motor ve şanzıman seçenekleri de aynı olacak. Kısacası 1.2lt turbo-benzin ve 1.5lt turbo-dizel motorlar manuel şanzımanlar ile satışa sunulacak ancak motor tipine göre robotize otomatik ve EDC-çift kavramalı otomatik şanzmanlar ile tercih edilebilecek.
Önümüzdeki ay yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçek anlamda tanıtılacak olan yeni Dacia Duster’ın 2018 başında satılmaya başlanması bekleniyor. Bir önceki kasasında fiyatı ile dikkat çeken modelin yeni kasada da fiyatlarında önemli bir değişiklik olacağını sanmıyoruz. Aslında platform değişikliği yapılmamasının bir nedeni de bu olabilir.

12.09.2017 tarihinde çekilen en net yeni Dacia Duster kokpit fotoğrafı

Yeni Dacia Duster fotoğrafları