VW Tiguan Allspace fiyatları açıklandı

VW’in C Segmenti Crossover modeli Tiguan’ın hem daha uzun 2 dingil arası mesafesine hem de daha uzun bir boya sahip modeli Tgiuan Allspace Türkiye fiyatları açıklandı. Tiguan modeli ile genişlik, donanım ve motor seçenekleri açısından bir farkı olmamasına rağmen fiyat farkı ise yaklaşık %10 daha pahalı. Açıkçası bize biraz yüksek gelen bu farkı Almanya fiyatları ile bir başka yayınımızda karşılaştıracağız ve Almanya’da da 2 araç arasında bu derece bir fiyat farkı var mı anlayacağız.. Bu arada fiyatlar 3.77TL Euro kuru ile kampanyalı olarak hesaplanıyor. İlk olarak VW Tiguan Allspace fiyatlarına bir göz atalım;

  • 1.4lt turbo-benzin 150ps – DSG oto. – Comfortline: 177.763TL
  • 1.4lt turbo-benzin 150ps – DSG oto. – Highline: 196.763TL
  • 2.0lt turbo-dizel 150ps – DSG oto. – 4×4 – Highline: 269.150TL
Tiguan Allspace’in Tiguan’dan farkı nedir?
Normal Tiguan modeline göre 106mm daha uzun iki dingil arası mesafesine ve toplamda 215mm daha uzun boya sahip olan model bu sayede hem 3.koltuk sırasına hem de arkada (2.koltuk sırası) oturan yolcular için 54mm daha fazla diz mesafesine sahip. Bu sayede normal modelinde de oldukça rahat bir diz mesafesine sahip olan Tiguan, artık bir üst sınıfta yer alan D Segmenti modellerden bile daha geniş bir arka koltuk diz mesafesi sunacak gibi görünüyor. Diğer taraftan aracın uzunluk ölçülerinde değişime rağmen sadece 17kg daha ağır olması oldukça başarılı diyebiliriz. Tüketim değerleri ise yaklaşık %5 daha fazla ancak hızlanma olarak bu fark %3 oranında daha yavaş olarak gerçekleşiyor. Kısacası aracın hissedilir oranda büyümüş olması, performans değerlerini çok fazla etkilememiş. 
VW Tiguan Allspace koltuk düzeni
Bu arada opsiyon olarak sunulan 3.koltuk sırası açıkken ancak 1-2 küçük bavul için yeterli olacak 230lt bagaj hacmi sunan modelin 3.koltuk sırası kapatılınca bu hacim 700lt’ye kadar yükseliyor. Ancak opsiyon olarak sunulan 3.koltuk sırası tercih edilmezse bu alan daha derin bir zemin sayesinde 760lt’ye çıkıyor. 2. ve 3. sırdaaki koltukların tümü yatırıldığında ise ortaya 1775lt gibi dev bir hacim çıkıyor. Kısacası Allspace’in 3.koltuk sırası özelliğini bir kenara bırakırsak hem arka koltuklarda sunduğu daha geniş diz mesafesi hem de dev bagajıyla, aracın genişliği değişmemesine rağmen D segmentine göz kırpıyor diyebiliriz.