Antika Traktör Müzesi (Gelibolu) Gezisi Videomuz

 Antika Traktör Müzesi videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız

Otomotiv ile ilgili müzeleri, koleksiyonları ve saklı garajları keşfetmeyi, gezmeyi çok seviyoruz. Daha önceden bu tip yerleri siz takipçilerimize tanıtmaya gayret gösterdik. Bu doğrultuda bugün tanıtımını yapacağımız yer; Gelibolu’da Feribot İskelesi’nin hemen yanında yer alan Antika Traktör Müzesi.

Toplam 63 adet traktörden oluşan, büyük bir çoğunluğu ülkemizde kullanılmış olan ve Türkiye’nin tarim ve hayvancılığında büyük emeği olan bu araçlar, İş Adamı Dursun Keskin ve kurduğu oldukça yetenekli bir ekip tarafından büyük bir özenle ilk günlü haline getirilerek restore edilmiş. Şu anda Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 3. büyük Traktör müzesi olmasıyla da büyük önem arz ediyor. Üstelik müze bünyesinde Porsche marka traktörler ve 1800’lü yılların sonundan buharlı bir traktör de yer alıyor. Umarız videomuzu ve müzeyi beğenirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Not: Aşağıdaki galeride müzede yer alan traktörlerin tamamı görülebilir. İlk önce traktörün görseli, ardından da tanıtım kartı gelmektedir.

Antika Traktör Müzesi Sahibi Dursun Keskin Bey’in mesajı;

Antika Traktör Müzesi, sadece traktör tutkunları için değil, Dünya tarihini traktör dünyası üzerinden izlemek isteyenler için de bir ”Harikalar Diyarı”… 1800’lerin buharlı taraktörlerinden yakın geçmişimize kadar tarihe tanıklık etmiş, dünyanın farklı ülkelerinde farklı hikayeler yaşamış, savaşlar, barışlar, devrimler görmüş, bazıları efsanelerin traktörü, bazıları ise traktörlerin efsanesi olmuş , eşsiz bir koleksiyonu tek çatı altında buluşturan Traktör Müzesi, heyecan verici bir koleksiyon görmek ve hafızalardan silinmeyecek bir gün yaşamak isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

Tarım ülkesi olan ülkemizde, sosyal ve kültürel anlamda antika traktör müzesine ihtiyaç olduğunu fark ettik. Bu anlamda tamamen hobi olarak başlayan merakımızı ülkemizin ilk antika traktör müzesi haline getirdik. Gelibolu’da bulunan tarihi sardalye fabrikasının tadilat edilerek müze haline getirilen Türkiye’nin ilk Antika Traktör Müzesini ziyaret etmenizden büyük memnuniyet duyarım.

Müze bilgileri ve iletişim;

Alaeddin Mahallesi, Kore Kahramanları Cad. No : 19
Gelibolu / ÇANAKKALE
Tel : 0286 566 85 86 – 0532 742 34 30
info@traktormuzesi.com.tr

Facebook Comments