Makyajlı Kia Sportage tanıtıldı

Kia’nın C segmenti Crossover modeli Sportage, aradan geçen yaklaşık 3 yılın ardından makyajlandı. Bir önceki modele göre zaten daha sportif ve modern hatlara kavuşmuş olan araç için, makyaj operasyonu ile beraber en azından tazelenmiş demek mümkün görünüyor. Makyajlı Kia Sportage’da yapılan operasyon ise detaylarda saklı.

Bu doğrultuda, makyajlı Kia Sportage’ın ön tasarımında en dikkat çeken detaylar ön aydınlatma grubunda yaşanan iç tasarım değişikliği ve daha sportif hatlara kavuşan ön tampon diyebiliriz. Ayrıca sis farları da değişmiş. Ön tamponun ortasından geçen krom çizginin sis farlarına kadar uzanması ise hoş bir detay olmuş. Tampon altında yer alan havalandırmanın da siyah renk detayı ile panjura kadar uzanması sportif hissi artırıyor.

Aracın arkasında da tamponda gerçekleşen değişimler dikkat çekici. Tamponun her 2 tarafında yer alan kedi gözü aydınlatmalar artık daha büyük bir yapıya sahip. İç tasarımları değişen stop grubunun daha önceden krom olan çizgi şeklindeki bağlantısı ise artık stopların yapısına kavuşmuş. Yani kırmızı bir plastik ile birleştirilmiş gibi görünüyor. Krom kaplı çift egzoz çıkışı ve tampon altı gümüş renkli difüzor plastiği ise aracın genelinde yükseltilmek istemem sportif görünüme fazlası ile katkıda bulunmuş.

Makyajlı Kia Sportage’da gerek ön gerekse de arka tasarımda yapılan değişimler, bir makyaj operasyonu için bize göre yeterli. Kısacası makyaja yakışır şekilde uygulanmış. Aracın içinde ise makyaj ile ilgili bize göre önemli bir detay yer almıyor. Yenilenen ve çerçevesiz bir şekilde daha modern görünen bilgi-eğlence sistemi ekranı hariç belirgin bir değişim yok.

Makyajlı Kia Sportage motorlar

Aracın motor seçeneklerinde ise herhangi bir değişim şimdilik yer almıyor. 1.6lt benzin motorların 136ps gücünde atmosferik ve 177ps gücünde turbo versiyonları kullanılmaya devam edilecek. Dizel tarafından ise 1.7lt turbo-dziel motorun yerini 1.6lt turbo-dziel alıyor ve 115ps ile 136ps olarak 2 farklı seçenek ile sunuluyor. Dizel motorun güçlü seçeneği daha sonra 4×4 çekiş sistemi ve 7i leri DCT şanzıman ile de sunulacak.

Hali hazırda 98.900TL’den başlayıp donanım, motor ve şanzıman seçeneğine göre 154.900TL’ye kadar çıkan Kia Sportage fiyatları ise makyajla beraber bir miktar artabileceği gibi, bir de döviz kurlarındaki önlenemez yükseliş nedeniyle belirgin bir şekilde aratacaktır diye düşünüyoruz. Makyajlı kasanın ülkemizdeki satışı ise büyük ihtimalle 2018 3. çeyrekte gerçekleşecektir.

Facebook Comments