Mercedes S55 (W220) AMG Kompressor; Modifiyeli V8 – müthiş konfor

Mercedes’in kendi bünyesinde yer alan performans departmanı AMG imzalı araçlar her zaman çok özel bir yere sahiptir. Performanslarının yanında kaslı ve vahşi görünüşleri ile de birçok kişiyi etkilemektedirler. Ayrıca F Segmenti’nin en beğenilen modeli S Serisi’nin de AMG versiyonları, performansın yanında konforu da en üst düzeyde sağlayan modeller olmasıyla bir tık öne çıkmaktadır. İşte biz de bugün, W220 kasa Mercedes S Serisi’nin en performanslı versiyonlarından bir tanesi olan Mercedes S55 AMG Kompressor modelini kapsamlı bir şekilde test edeceğiz.

Burada önemli olan noktalardan bir tanesi de şu. Test edeceğimiz Mercedes S55 AMG Kompressor, sahibi Kemal Heper tarafından en üst düzey parçalarla abartılmadan modifiye edilmiş. Zaten üst düzey performansa sahip olan araç daha da güçlenmiş. Ayrıca sadece güç olarak değil, süspansiyon tarafında da ciddi eklentilere sahip. Bu sayede performans ve yol tutuş canavarı olduğu gibi, konfor olarak da S Serisi’nin konfor özelliklerini koruyabilmiş. Tabi V8 motorun dehşet sesini de unutmamak gerek. Hem rölantide, hem de sürüş sırasında insanın tüylerini diken diken eden mahşeri bir sese sahip olan Mercedes AMG S55 Kompressor, sürekli daha yüksek bir hıza çıkabilmek için sürücüsünü adeta dürtüyor.

Kısacası fazla söze gerek yok diye düşünüyoruz ve sizi videomuzu izlemeye davet ediyoruz. Umarız videomuzu beğenirsiniz, iyi seyirler 🙂

mercedes s55 amg kompressor w220

Mercedes S55 AMG Kompressor videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Facebook Comments