Chevrolet El Camino | Impala kesmesi değil, gerçek

0
15
chevrolet el camino 1960
1960 chevrolet el camino

Bazı araçlar vardır, gördüğünüz zaman sizi hayrete düşürür ve de çevresinde çok fazla ilgi çekerler. Örneğin; ülkemizde sadece 3 adet bulunan ve ilginç yapısı ile gözlerin yönünü değiştiren Chevrolet SSR gibi. Bugünkü test konuğumuz 1960 model Chevrolet El Camino ise, işte tam olarak böyle bir araç. 50’li yılların sonundan başlayarak 80’li yıllara kadar uzayan bir maziye sahip olan El Camino, ortaya çıkış amacıyla da ilginç bir hikayeye sahip.

Chevrolet El Camino videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Testimize konuk olan El Camino ise, ülkemizde görmeye pek alışık olmadığımız bir Amerikan otomobili. Aslında anavatanı ABD’ye de gitseniz görme şansınız çok fazla yok. Türkiye’de iki elin parmaklarını aşmayacak kadar sayıya sahip olduğunu düşündüğümüz araç, müthiş kondisyonu ile bizleri etkilemeyi başardı. Ayrıca çekimlerimiz sırasında birçok kişi, merak ederek El Camino konusunda bizden bilgi aldı.

Bunun en büyük nedeni ise: üretildiği yıllarda Chevrolet modellerini baz almasıydı. Bu tip bir pikap modelinin varlığından haberdar olmayan insanlar, sanki o yılların Chevrolet Impala, Belair veya Biscayne araçlarının kesildiğini ve bu aracın özel olarak atölyede yapılığını zannediyorlar. Ancak bizim aracımız orijinal fabrika çıkışı, halis mulis bir El Camino ve böyle bir aracı kullanmış olduğumuz için de kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Günümüzün birçok aracı bu tip bir araçtaki safkan duyguları gerçekten de veremez.

Umarız size bu araçtan aldığımız hazzı ve zevki sizlere güzel bir şekilde aktarabilmişizdir ve videomuzu da beğenirsiniz. İyi seyirler.