S400 Kamyonları’nı Bulduk | GAZ Ural 4320 6×6

0
51
s400 ural 6x6
s400 ural 6x6

S400 Füze Sistemleri’nin Türkiye tarafından satın alınması sonrasında, bu konu ülkemiz gündemini fazlasıyla meşgul etti ve etmeye de devam ediyor. Hatta ülke ilişkilerini bile gerim gerim gerdi. Gün geçmiyor ki S-400 Füze Sistemleri konulu bir haber karşımıza çıkmasın. Hatırlanacak olursa S-400’lerin çeşitli parçaları ve kamyonları 2019 yaz aylarının ortalarında uçakla ülkemize gelmeye başlamış, biz de bu konuda detaylı bir analiz yapmıştık. Tabi Sekizsilindir’in ilgi konusu, füzeler ya da uçaklar değil, bu sistemin içinde yer alan dev kamyonlar olmuştu.

S400 Kamyonları videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Yaptığımız analiz videosunda 3 farklı kamyonu kağıt üstünde incelemiş, ulaşabildiğimiz tüm bilgileri sizlere aktarmaya gayret etmiştik. Tabi bu analiz sonrası ilgimiz bu araçlara karşı daha da arttı. Videomuzu izleyen bir takipçimizden ise harika bir geri dönüş aldık. Geri dönüş konusu ise; S-400 Füze Sistemi içinde lojistik amaçlı olarak kullanılan GAZ Ural 4320 marka ve model dev burunlu kamyonlardı. Takipçimiz kendilerinde bu kamyonlardan tam 7 tane olduğunu, büyük bir çoğunluğunu da aktif olarak işlerinde kullandıklarını bizlere söyledi.

Ayrıca devam bölümleri merakla beklenen Iveco 6×6 serimizin de beğenen kamyonların sahibi takipçimiz, Ural 6×6’lar ile çeşitli videolar yapabileceğimizi söyledi. Tabi biz de bu fırsatı kaçırmadık. Kamyonların bulunduğu Muğla’nın Milas ilçesine gittik ve çeşitli videoları sizler için çektik. Oldukça yorucu geçen çekimlerin sonucu size bütün yorgunluğumuzu söküp attı.

İlk, yani şimdi izleyeceğiniz bölümde ise, araçları en ince detaylarına kadar tanıtacağız. Dışını, içini, motorunu, çekiş sistemini ve diğer tüm özelliklerini, araç sahiplerinin ve bizlerin bilgileri ile sizlere aktaracağız. Daha sonraki bölümde ise Ural 6×6’ları Milas’ın dağlık ve dik arazisine sokacağız ve offroad özelliklerini test edeceğiz. Ayrıca daha sonra sürpriz devam bölümleri de gelebilir.

Iveco 6×6 Serimiz içinde mini bir seri olarak sunacağımız Ural 6×6 videolarımızı umarız beğenirsiniz. Şimdi sizi, araçların Türkiye’ye nasıl geldiği, ne amaçla kullanıldığı ve diğer tüm özelliklerini aktaracağımız ilk bölümle baş başa bırakıyoruz. Umarız bizim aldığımız zevki siz de alırsınız. İyi seyirler.