Yeni VW Caddy ilk görselleri resmi olarak tanıtıldı

0
14
yeni vw caddy 2020
yeni vw caddy 2020

Fiat Doblo, Ford Tourneo Connect, Peugeot Rifter, Renault Kangoo ve benzeri araçların yer aldığı C Segmenti ticariler diyebileceğimiz modeller arasında yer alıyor. Bu tip araçlar, ülkemizde maalesef çok fazla yer almayan Station Wagon kültürünün en önemli muhalifi bile diyebiliriz. Tabi bu durumun en büyük nedeni sosyo-ekonomik sebepler ve bu nedenle de insanlar hem ev hem de ticari hayatlarını bu tip araçlarla sürdürmeye devam ediyorlar. VW Caddy ise bu segmentin daha çok ev kullanımı ağırlıklı tarafına hitap ediyor. Yeni VW Caddy modeline ait resmi görseller de ilk defa yayınlandı.

2003 yılından beri 3. jenerasyonu ile üretilen, 2010 ve 2015 yılında gerçekleştirilen makyajlarla güncel tutulmaya çalışılan model, 16 yıldır üretilerek VW içinde adeta rekor kırdı. Tasarım anlamında yaşlılığı giderecek bazı detaylı değişiklikler ve motor-şanzıman güncellemeleri yapılsa da, birçok kişi VW Caddy’nin bu bitmek bilmeyen makyaj operasyonlarından adeta bıkmıştı.

VW tarafından resmi olarak açıklanan ileri düzey eskizler ise, yeni Caddy hakkında bir miktar da olsa bilgi verebiliyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Peugeot Rifter modelini ve onun klon modeli Opel Combo modelini hatırlayın. Daha yüksek motor kaputu ve derli toplu tasarım anlayışı yeni Caddy modelinde de net bir şekilde görülebiliyor. Her ne kadar bu görüntüler çizim ve abartılı olsa da, genel bir fikri bizlere verebiliyor. Farklı arka tasarım ve nispeten küçük camlar da, ticari bir van aracın da sportif olabileceğini gösteriyor.

Yeni VW Caddy motorlar

Motor ve şanzıman konusunda şimdilik herhangi bir bilgi olmasa da, kahin olmaya da gerek yok. VW ürün gamında kullanılan 1.0lt turbo-benzin 95-116ps ve 1.5lt turbo-benzin 130ps-150ps motorların yanında, 2.0lt turbo-dizel motorun 115ps ve 150ps güç seçenekleri yeni araçta yer alabilir. 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG otomatik şanzımanlar ise motor seçeneklerine göre bu araçta kullanılmaya devam edilecektir. Tüm bunların yanında; çeşitli hybrid ve tam elektrikli seçeneklerin de VW Caddy ürün gamında yer alması beklenebilir.

İlerleyen günlerde aracın tanıtılması ile birlikte detaylı bir şekilde aracı inceleyeceğiz.