Ural 6×6 Arazide | S400’ün kamyonlarını dağ – taş, dere – tepe kullandık.

0
71
ural 6x6 arazide
ural 6x6 arazide

İlk bölümünü yaklaşık 5 hafta önce yayınladığımız “S400’ün kamyonları; Ural 6×6” serimizin çok merak edilen bölümüne geldi sıra. Hatırlanacak olursa ilk bölümde Bodrum/Milas’da yer alan araçları önce çalıştırmış, ardından da en ince noktasına kadar sahipleri ile beraber sizlere tanıtmıştık. Ayrıca sürüş sırasında nasıl satın alındığına dair de bilgiler vermiştik. Tabi sonrasında herkesin merakı araçların arazi kabiliyeti ile ilgili olarak daha da artmıştı. Şimdi ise basitlik, işlevsellik, sağlamlık ve sorunsuzluk amaçları gözetilerek üretilen 2 adet Ural 6×6 arazide yani esas ait oldukları yerde kendilerini gösterecek.

Ural 6×6 Arazide videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Açıkçası, yaklaşık 10 saatlik arazi çekimleri süresi boyunca, bölge civarında yer alan neredeyse tüm arazi tiplerini deneyimleme fırsatı bulduk. Araçları sadece ciddi anlamda çamura batıramadık. Aslında böyle bir planımız da vardı ancak çekim yaptığımız dönem, Milas’ın biraz kurak bir dönemine denk geldi. Bu tip bir arazi koşulunun haricinde, tabir-i caiz ise dağ – taş, dere tepe kullandık çilekeş GAZ Ural 4320 6×6 S400 kamyonlarını.

Ancak çamur arazi sürüşü ve kamyonları baştan aşağı çamura batırma ve bulama konusunda endişelenmeyin. Sekizsilindir olarak Ural 6×6 kamyonlarını çok sevdik ve çamur arazi de dahil, farklı farklı içeriklerlerle bu seriyi devam ettirmeye karar verdik. Bu nedenle de ara ara Bodrum/Milas gezilerimiz olacak. 😉

Bu arada şunu da belirtmeden geçmeyelim. Tozlu Garaj’dan çıkardığımız araçlara ait yıkama ve temizlik videoları siz takipçilerimiz tarafından çok çok seviliyor. İşte bu sevgiyi dikkate alarak, Ural 6×6’lardan V6 olanını arazi çekimleri sonrası kirletebildiğimiz kadar kirlettik. Ardından da hava kararırken de olsa yıkayabildiğimiz kadar yıkadık.

Ancak bu yıkamayı saymıyoruz. Bu nedenle ayrı bir bölüm olarak yayınlama gereği bile duymadık. İlerleyen zamanlarda çekeceğimiz çamur arazi videosundan hemen sonra gerçek bir yıkama videosu da çekmek istiyoruz. Yani anlayacağınız serinin devam videolarından 2 tanesini de sizlere böylece net bir şekilde söylemiş olduk.

Umarız serimizi ve özellikle de bu bölümü beğenmişsinizdir. şimdiden iyi seyirler dileriz. Bizi izlediğiniz için de teşekkür ederiz.