Mercedes C180 W205 hakkında her şey | Söylemeden Olmaz

0
36
Mercedes c180 w205
Mercedes c180 w205

Güncel kasa otomobil modellerini araç sahipleri ile test edip, yaşanmış tecrübeleri paylaştığımız “Söylemeden Olmaz” serimizin bu bölümünde W205 kasa, yani halen satışta olan Mercedes C180 modelini konuk ediyoruz. Daha önceden kendi aracımız VW Amarok ile başladığımız kullanıcı dostu bu seri, farklı araçlarla tam gaz devam edecek.

Mercedes C180 W205 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Bu bölümde her noktası ile sizlere anlatacağımız W205 kasa C180 modeli, gerek başarılı tasarımı, gerekse de yakın zaman önce değişen şanzımanı ile dikkat çekiyor. Tork konvertörlü 7 ileri G-Tronic şanzıman yerine, bu araçta da yer alan yeni Tork konvertörlü 9 ileri G-Tronic şanzımana sahip olması ise ayrı bir avantaj. Tüm bunların yanında, araç sahibi takipçimiz Volkan Bey, son 20 yılın tüm Mercedes C Serisi modellerine sahip olmuş. W203 ile de tecrübe yaşayan kendisi, bir sonraki W204 kasaya da 2 farklı motor tipi ile sahip olmuş.

İşte bu sayede, güncel model W205’i hem mevcut kullanımı ile, hem de önceki C Serisi Mercedes’ler ile detaylı bir karşılaştırma olanağımız oldu. Bu durum, özellikle W204 ve W205 kasalar için bir alım rehberi ortaya çıktığını gösteriyor. Bu araçlara ait kronik sorunları, tüketim değerlerini, işçilik ve malzeme kalitesi değerlerini, yani kısacası her türlü avantaj ve dezavantajı paylaştık.

Tüm bunların yanında dizel motora sahip C200d modeli hakkında da farklı sorular sorma ve fikirlerimizi paylaşma olanağı bulduk. Yakın zamana kadar Renault marka motorun yer aldığı C200d modeli, artık Mercedes’in kendi motoru ile satılıyor. Özellikle Renault R9M motorlu C200d versiyonu hakkında da, yaşanmış ve şahit olunmuş bazı önemli detayları sizlerle paylaştık.

Umarız videomuz sizler için faydalı olur. Ayrıca sizlerin de Mercedes W204 ve W205 tecrübelerini merakla yorumlarda bekliyoruz. Bu sayede bizim atladığımız bazı detaylar sizlerin de yaşanmışlıkları ile telafi edilmiş olur ve aracı düşünenler için kılavuz olur. İyi seyirler.