2020 Volkswagen Golf teslimatları durduruldu

0
2258
2020 Volkswagen Golf

Almanya pazarı için üretim ve satış süreci devem eden 2020 Volkswagen Golf cephesinde görülen yazılım hatası teslimatların bir süre ertelenmesine neden oldu.

Uzun süren bekleyişinin ardından geçtiğimiz yıl tüm dünyanın karşısına çıkartılan Volkswagen Golf, özellikle tasarımsal yönüyle meraklılarını ikiye bölmüştü. Yeni Seat Leon’un geçirdiği evrimin ardından kuzeninin yanında daha sakin değişimler ettiği görülen Golf’ün tanıtımının ardından farklı versiyonları da karşımıza çıkarılmıştı. Üretim süreci Almanya’da devam eden yeni nesil için ortaya çıkan son gelişme ise bir probleme işaret ediyor. Autonews Europe tarafından servis edilen detaylarda, bazı otomobillerde keşfedilen yazılım sorunu nedeniyle Volkswagen’in bir sonraki duyuruya kadar teslimatları durdurma kararı aldığını görüyoruz.

2020 Volkswagen Golf süreci önümüzdeki günlerde netleşecek

Tanıtımıyla birlikte üretim planlaması da yapılan yeni Golf’ün ortaya çıkan bu hatadan kaç örneğinin etkilendiği şimdilik bilinmiyor. Çözüm ve sürecin yönetilmesi konusunda karar aşamasında olan Volkswagen, önümüzdeki birkaç gün içerisinde resmi kaynaklarından duyuru gerçekleştirecek. Kaynakalara göre senaryolar arasında bir yazılım güncellemesinin 15-21 Haziran arasında sunulması şimdilik ön planda çıkıyor. 19,995 eurodan fiyatlarla satışa sunulan Golf’ün yaşanan bu gelişmelerden ne kadar etkileneceğini önümüzdeki günler gösterecek.