64 Chevrolet Belair | Test sırasında hararet yaptı | TOZLU GARAJ

0
2221
64 chevrolet belair impala
64 chevrolet belair impala

Bu güne kadar Tozlu Garaj’dan birçok aracı çıkardık. Sonrasında bu araçlar ya Rüya Garaj’a gitti, ya da satıldı. Garajdan bu şekilde çıkardığımız ilk araç ise 1964 Chevrolet Belair modeliydi. Hatırlanacak olursa aracı tozlu bir şekilde çıkardıktan sonra detaylı temizliğe götürmüş, temizlik sonrası ise Rüya Garaj’a yerleştirmiştik. İşte Rüya Garaj’a yerleştirmeden önce de aracı test etmiştik. 2 yılın aşkın bir süre önce yaptığımız testi, bu günlerde yayınlayarak, aracı sizlere hatırlatmak istedik. Araç o günden beri kullanılmadı ve Rüya Garaj’da dinlenmesine devam ediyor.

1964 Chevrolet Belair videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

1964 Chevrolet Belair videomuzda, esas olarak bu araçların kasa ve donanım farklarına da değineceğiz. Amerikan otomobil markalarının ve özellikle de Chevrolet modellerinin o zamanlarda neredeyse her yıl farklı tasarım bir kasaya sahip olduğunu, bu tip araca meraklı kişiler bilirler. 1 yıl sonrasında mevcut kasaya o kadar belirgin farklar uygulanır ki, yepyeni bir model çıkmış bile sanılabilir. Bu nedenle 1 jenerasyon içerisinde farklı 6-7 tasarımı bile görmek mümkündür. Bu durumda, modeli ancak gerçekten bu araçlara sevdalı kişiler aracı görür görmez tespit ederler.

1964 Chevrolet Belair aracımızdaki Belair uzantısı ise; birçok kişi tarafından yanlış bilinmektedir. Genellikle bu aracı gören kişiler aracı Impala sanıp yanılmaktadırlar. Ayrıca aynı yıl Biscayne ve Impala SS gibi adlarında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ayrıca Sedan, Sport Sedan (Hardtop Sedan), Coupe, Hardtop Coupe, Station ve Convertible gibi çok farklı kasa tipleri de yer almaktaydı. Tabi motor seçenekleri de aynen bu şekilde fazlası ile çeşitliydi. İşte biz de bu nedenle tüm bu adların ve kasaların ayrımı yapacak, farklarını detaylı bir şekilde izah edeceğiz.

Diğer taraftan 1964 Chevrolet Belair testimiz biraz tatsız bir şekilde tamamlandı. Araçta çıkan küçük bir arıza nedeniyle testimiz yarım kaldı. Neyse ki erken fark ettik ve büyük ve tatsız bir sonucun çıkmasına engel olduk. Tabi bu durum sürüş testimizin yarıda kalmasına neden oldu. Ancak yine de sürüşü konusunda çeşitli bilgileri ve deneyimleri sizlere aktarabildik. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.