En kirli VW Passat yıkandı | Kılıf altından sıfır gibi döşeme çıktı

0
152
vw passat yıkama videosu tozlu garaj
vw passat yıkama videosu tozlu garaj

Yaklaşık 10 gün önce Tozlu Garaj’da incelediğimiz süper kirli VW Passat‘ı hatırlarsınız. Aracın tozlu tanıtımı sonunda sizlere bir sürpriz yapmış, aracın motorunu pırıl pırıl bir şekilde göstermiş ve bu şekilde çalıştırmıştık. Ayrıca aracı yıkadığımızı ve bir sonraki bölümde de yıkama videosunu yayınlayacağımızı belirtmiştik. İşte şimdiki bölümümüzde; sizlere en kirli VW Passat nasıl tertemiz olmuş bunu göstereceğiz.

En kirli VW Passat yıkama videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız…

Ayrıca bu videomuz sıradan bir temizlik videosu da değil. Tozlu inceleme bölümünde, aracın orijinal döşemelerinin üstünde, oldukça iyi bir şekilde dikilmiş kılıf olduğundan bahsetmiştik. Açık renkli ve çok da kirlenmiş olmasının etkisi ile temizlenemez hissi veren bu kılıfları tamamen sökecek ve altından orijinal döşemelere ulaşacağız.

Söküm sonrası ise gerçekten şaşırtıcıydı. O kadar temiz ve pırıl pırıl döşemeler bizleri karşıladı ki şaştık kaldık. Ancak kılıfların harika işçiliği de kayda değerdi. Günümüzde bu kadar kaliteli işçilikle kılıf yapılıyor mu? Bilinmez.

Aracın içini bir kenara bırakıp dışına tekrar odaklanacak olursak; özellikle motor kaputu inanılmaz bir şekilde güvercin gübresine maruz kalmıştı. Öyle ki adeta bir tabaka oluşmuştu. Daha önce Tozlu Garaj’dan Chevrolet Belair, Mazda 626 ve Opel Omega araçların detaylı temizliklerini hatırlayalım. Bu araçlarda da ciddi şekilde kirlenme olmasına rağmen, hiçbiri güvercinler tarafından bu derece kirletilmemişti. Bu nedenle de yapacağımız temizlik daha da önem kazanıyor.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var. Bu temizliği detay işlemi konusunda uzmanlaşmış bir yerde değil, esas olarak yıkama işlemi yapan bir yerde yaptık ve şartlar da bunu gerektirdi. Diğer taraftan sadece yıkama ile de bırakmadık, ayrıca zımpara, pasta cila ve krem cila gibi işlemleri de gerçekleştirdik. Orta düzeyde yaptığımız bu temizlik bile çok işe yaradı ve en kirli VW Passat pırıl pırıl oldu. Ancak yine de iç detay ve dış detay işlemleri çok daha ince bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Videomuzu çekerken adeta toz içinde kaldık ve bunu da size hissettirmeye çalıştık. Umarız başarılı olmuşuzdur ve videomuzu da beğenirsiniz. İyi seyirler.