Magirus Karavan 4×4 | İtfaiye aracından 2 katlı Karavana

0
238
Magirus Karavan 4x4
Magirus Karavan 4x4

Karavan serimizde geçtiğimiz haftalarda, 4×4 MAN kamyon sırtında dev bir karavan olan Crawler Otağ 600 modelini sizlere detaylı bir şekilde tanıtmıştık. Bir kamyon nasıl karavana dönüşüyor, nasıl adeta bir ev haline geliyor tecrübe etmiştik. Şimdi ise bir başka 4×4 kamyon karavan ile karşınızdayız. Magirus Karavan 170d11 4×4.

Magirus Karavan 170D11 4×4 videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız. 

1978 model Magirus Karavan 170d11 4×4 kamyonumuzu görünce takipçilerimiz Magirus adını hemen hatırlayacaktır. Geçtiğimiz aylarda sizlerin karşısına 6×6 serimiz ile çıkmış, 2 farklı İveco Magirus 6×6 tanker kamyonun satın alınmasından tutun tanker halleri ile araziye çıkmalarına, restorasyon aşamalarından karlı dağ yollarında zirveyi görmelerine ve dev V10 motor rektifiyelerine kadar birçok farklı yayın ile sizlere bu dev araçları tanıtmıştık.

İşte bugünkü konuğumuz Magirus Karavan da aynı kamyon ailesinden ancak bu sefer Iveco tek kabinli değil, Magirus çift kabinli bir araç olmasıyla öne çıkıyor. Sahibi tarafından Koca Kafa adı konulan bu kamyon, daha önce itfaiyede görev yapmış ve sonra da devlet tarafından emekliye ayrılmış. Karavan yapım aşaması ise oldukça zorlu geçmiş. Tamamen kişiselleştirilmiş bir araç olması nedeniyle, en ince ayrıntısına kadar tasarlanması gerekmiş. Üstelik karavan normal hali ile tek katlı bir yaşam kabinine sahipken, 2 katlı olabilme özelliğine sahip. Bu sayede karavan içindeki yaşam alanı neredeyse 2 kat artıyor. Konaklayabilecek insan kapasitesi ise adeta katlanıyor ve adeta gezen bir ev halini alıyor.

Magirus Karavan videomuzda hem aracın karavan özelliklerinden detaylı bir şekilde bahsedeceğiz, hem de karavanı taşıyan Magirus 170D11 modelinin 4×4 özelliklerini bulunduğumuz arazinin şartlarında test edeceğiz. Tabi bir Sekizsilindir klasiği olan aracın tekniğini de sizlere anlatmaya gayret edeceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. İyi seyirler.