Peugeot Partner 1.4 XR | Önce Bakım Sonra Yıkama | TOZLU GARAJ

0
294
peugeot partner 1.4 xr tozlu garaj
peugeot partner 1.4 xr tozlu garaj

Sekizsilindir Youtube kanalımızın şüphesiz en önemli ve en çok izlenen video serisi Tozlu Garaj. Bu güne kadar bu seride 40’a yakın video yayınladık ve sizler de en çok bu seriden içerik istiyorsunuz. Biz de memnuniyetle bu içerikleri üretiyoruz ve severek Tozlu Garaj’ın yolunu tutuyoruz. Daha önceden garajın tamamı ile yaptığımız tanıtımlar sonrası ilk marş ve tozlu tanıtım videolarına geçmiş, ardından da yıkama ve bakım gibi uygulamalarla serimizi genişletmiştik. Ancak siz takipçilerimiz ilk marş videolarında; “Keşke önce bakım yapıp sonra ilk marş yapsaydınız” diye sitemde bulunmuştunuz. İşte ilk kez, bu şekilde bir uygulama yapacağız ve sizlerin de çok istediği Peugeot Partner aracımızı Tozlu Garaj’dan ilk marş yapmadan 12 yıl sonra çıkartıp, ilk önce detaylı bir bakım ile sıvılarını değiştirecek, ardından da yıkayıp pırıl pırıl yapacağız.

Tozlu Garaj Peugeot Partner 1.4 XR bakım ve yıkama videomuzu izleyemiyorsanız tıklayınız.

Peugeot Partner detaylı bakımını ise; madeni yağlar konusunda kaliteli ürünler üreten Total markası üstlendi. Uzun süre kullanılmamış bir aracın periyodik bir bakımda ihtiyaç duyacağı motor yağı, hava filtresi, yağ filtresi, antifiriz ve şanzıman yağı gibi sarf malzemelerini Total temin etti. Tabi böyle bir bakım sadece kaliteli malzemeler temin etmekle olmazdı. Ayrıca bu konunun ehli, donanımlı bir Peugeot ustası da olması gerekirdi. Total bu konudaki isteğimizi de kırmadı ve Ankara / Şaşmaz Oto Sanayi’de faaliyet gösteren Total Quartz Auto Care Vatan Mekanik Cemal Usta ile bizleri tanıştırdı. Aracın her yerini Cemal Usta kontrol etti ve bakımını da bizzat kendisi gerçekleştirdi.

Peugeot Partner videomuzda odak noktamız ise; bu tip uzun süre yatmış bir araçta bakım yapılırken nelere dikkat etmek gerekir, normal araçlarda yapılanlara ek olarak ne gibi  detayları kontrol etmek şeklinde olacak. Ayrıca farklı uygulamalar ile detaylara da ineceğiz. Bakım işlemimiz bitince de tabi ki tozlar içerisindeki aracı o hali ile bırakmayacak, ayrıca pırıl pırıl olacak şekilde temizleyeceğiz. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra da, Tozlu Garaj’ın vazgeçilmezi Muhsin Abi ile kısa bir tur atmayı es geçmeyeceğiz. Umarız videomuzu beğenirsiniz. Bu tip içerikleri kaçırmak istemiyorsanız bizi de takip etmeyi unutmayın. İyi seyirler.