Yeni Skoda Superb Fiyatları Açıklandı

Skoda’nın amiral gemisi Superb’in yenilenen kasası kısa süre önce dünyada tanıtılmıştı. Ülkemizde ise yeni satışa sunuldu. VW Grubu markalarda kullanılan motorlar ve şanzumanlar aynen aktarılırken otomatik vites seçeneği şimdilik sadece 2.0 litre turbo-dizel 190hp gücünde motorda sunulacak. Giriş seviyesi motor ise 1.4 litre turbo-benzinli 125ps gücünde motor olacak ve bu motor şimdilik sadece 6 ileri manuel şanzuman ile alınabilecek.

Düşük hacim motorlarda otomatik vites seçeneğinin olmaması ise gerçekten büyük bir hayal kırıklığı olarak görülebilir. Skoda farklı bir distirbütor tarafından pazarlanıyor olsada VW Passat satışlarını engellememek için mi şimdilik böyle bir karar alındı bilinmez. Skoda’nın öncelikli olarak yüksek hacimli motorları satmak istemesinden de böyle bir karar almış olması mümkün ancak yine de anlamak pek mümkün değil. 
Active, Style ve Prestige olarak 3 farklı donanım ile satılacak olan Superb’in özellikle 1.4 turbo-benzinli 125 ps gücünde 6 ileri manuel sanzumana sahip Active modeli 67.900TL başlangıç fiyatı ile gerçekten de cazip görünüyor. Trendline donanım paketine sahip bir VW Passat fiyatı ise 73.600TL olarak belirlenmiş. Yaklaşık %10 civarında daha ucuz olan Skoda Superb gerçekten de iyi bir seçenek olarak görünüyor.
Rakipleri

Facebook Comments