Yeni Renault Megane İşte Böyle Olacak

Yeni Renault Megane’ın test edilirken çekilen kamuflajlı halinin kısa zaman önce yayınlanmasından hemen sonra profesyonel çekim resimleri de ortaya çıktı. Yine yakın zamanda tanıtılan abileri Renault Talisman ve Renault Espace ile özellikle ön ve arka görünümü büyük benzerlik gösteren yeni Megane eskisine göre çok daha kaslı ve sportif bir görünüme sahip. Bu yeni ön panjur tasarımı Renault markasının karakteristik bir detayı olacak gibi görünüyor.

Renault Talisman ve Renault Espace modellerinde olduğu gibi yeni Megane’da da dikine yerleştirilen devasa bilgi ekranı kokpitte hemen dikkat çekiyor. Bu ekran yerleşimi sayesinde oldukça modern bir görünümün yanında üst düşey bir fonksiyonellik de elde ediliyor. Ayrıca Alman rakiplerinden geride olan kokpit malzemesi ve işçilik kalitesinde de ciddi iyileştirmeler bekleniyor. 
Kullanılacak motorlar ise Crossover modeli Kadjar‘da kullanılan motorlar ile oldukça benzer olacaktır. 1.6 litre turbo-dizel 136ps gücündeki motorun EDC otomatik şanzuman ile birlikteliği ise en çok tercih edilen kombinasyon olacaktır. Ayrıca yine abileri Renault Talisman ve Renault Espace 1.6 litre turbo-dizel 160ps gücündeki motor da kullanılabilir ve bu sayede karşımıza oldukça sportif bir dizel Megane modeli çıkabilir.

Facebook Comments